معرفی کامل ۳۰ رمان پرفروش تاریخ

دن کیشوت اثر میگل دو سروانتس
(Don Quixote by Miguel de Cervantes)

دن کیشوت اثر میگل دو سروانتس (Don Quixote by Miguel de Cervantes)
سال انتشار: ۱۶۱۲

۵۰۰ میلیون نسخه

یکی از پر‌طرفدار‌ترین و محبوب ترین رمان ها در تمام دوران، رمان دن کیشوت است. این کتاب توسط نویسنده‌ای اسپانیایی به نگارش درآمد. نویسنده، این رمان را به تقلید از رمان‌های اسطوره‌ای نوشت. در واقع این رمان، نمودار و سندی از این است که یک داستان قرون وسطایی، با وجود گذشت زمان، تاریخ انقضایی ندارد و در هر زمان، نیاز‌های مخاطب را برآورده کرده است.

این رمان در قالب تقلیدی از رمان‌های شوالیه‌ای نوشته شده است. قهرمان این داستان مردی به نام آلونسو کیشانو است که ثابث می‌کند که در واقعیت، جوان‌مردی و دوستی هرگز از بین نمی‌رود.

محرک نگارش این کتاب برای سروانتس، رمانی بود که در آن کشاورز فقیری، بعد از خواندن داستان‌های زیادی دیوانه شد و همسرش را رها کرد و در توهم خود به سر ‌می‌برد. سروانتس با الهام از آن کتاب، رمانی نوشت که قهرمان داستان یعنی دن کیشوت سرگذشتی مانند کشاورز داشت با این تفاوت که دن کیشوت ازدواج نکرده بود.

این رمان از دو بخش تشکیل شده است:

اولین قسمت آن «آقای دن کیشوت مانش» بود که در سال ۱۶۰۵ انتشار یافت.
دومین قسمت آن نیز به نام «سر دن کیشوت» بود که در سال ۱۶۱۵ منتشر شد.
کامل‌ترین ترجمه این رمان از زبان اسپانیایی به انگلیسی، ترجمه جان اورمسبی است.

داستان دو شهر اثر چارلز دیکنز
(A Tale Of Two Cities by Charles Dickens)

داستان دو شهر اثر چارلز دیکنز (A Tale Of Two Cities by Charles Dickens)
سال انتشار: ۱۸۵۹

۲۰۰ میلیون نسخه

داستان دو شهر نام رمانی معروف از چارلز دیکنز است که در لندن و پاریس، قبل از انقلاب فرانسه و در خلال آن نوشته شد. این رمان با ۲۰۰ میلیون نسخه فروش، در شمار پرفروش ترین رمان های تاریخ قرار دارد.

در این رمان، نویسنده وضعیت اسفناک دهقانان فرانسوی را که سال‌های پیش از انقلاب به وسیله اشراف فرانسوی تحریف شده است، با قلم دل‌نشین خود به تصویر می‌کشد و خشونت انقلابیون به اشراف فرانسه را در سال‌های اولیه انقلاب نشان می‌دهد و به بسیاری از شباهت‌های اجتماعی ناخوشایند میان زندگی در فرانسه و لندن اشاره می‌کند. این کتاب، زندگی چندین شخصیت را مطابق با این رویداد‌ها دنبال می‌کند. این رمان ۴۵ فصلی در ۳۱ دوره هفتگی، در مجله جدید ادبی دیکنز با عنوان «سال‌گرد» منتشر شده است. از آوریل ۱۸۵۹ تا نوامبر ۱۸۵۹ دیکنز فصل‌های این رمان را برخلاف سه رمان قبلی در هشت بخش ماهانه منتشر کرد.

ارباب حلقه ها اثر جی.آر.آر. تالکین
(The Lord Of The Ring by J.R.R. Tolkien)

ارباب حلقه ها اثر جی.آر.آر. تالکین (The Lord Of The Ring by J.R.R. Tolkien)
سال انتشار: ۱۹۵۴

۱۵۰میلیون نسخه

یکی از پرفروش ترین رمان های جهان رمان فانتزی ارباب حلقه‌ ها است که پس از انتشار توانست محبوبیت بالایی را در میان مخاطبان به دست بیاورد و با اقتباس از آن فیلم‌ها، تئاتر، موسیقی، آثار هنری، بازی‌های ویدیویی و حتی بازی‌های تخته‌ای ساخته شده است.

در زمان باستان، حلقه‌های قدرت، به وسیله سئورون، ارباب تاریکی‌ها، ساخته شد و او یک حلقه را از قدرت خود پر کرد تا بدین وسیله بتواند بر دیگران حکومت کند. ولی طی اتفاقاتی این یک حلقه را از او گرفتند. او این حلقه را در سرزمین میانه یافت، اما دوباره آن را از دست داد و بعد از چند سال به دست هابیت بیلبو بگینز افتاد. سئورون با تلاش خود همه حلقه‌های بزرگ را جمع کرد، اما پیوسته در پی حلقه یگانه بود تا سلطه‌اش را به وسیله آن تکمیل کند؛ ولی در آخر حلقه با افتادن در گودال نابود شد.

شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری
(The Little prince by Antoine de Saint-Exupery)

شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری (The Little prince by Antoine de Saint-Exupery)
سال انتشار: ۱۹۴۳

۱۴۰ میلیون نسخه

یکی از پرفروش ترین رمان های دنیا کتاب رمان شازده کوچولو است. این کتاب از معدود کتاب‌هایی است که هم در میان کودکان و هم بزرگسالان هوادارانی دارد و در نزد همه سنین محبوب است.

شازده کوچولو کتابی درباره خطرات رو به رشد پیری است، که اگزوپری به شیوه‌ای زیبا آن را بیان کرده است و به همین دلیل به ۳۰۰ زبان و گویش ترجمه شده است؛ که یکی از بهترین آن‌ها ترجمه ریچارد هاوارد به انگلیسی است.

ریچارد هاوارد یکی از شاعران و مترجمان برجسته امریکایی است که در ترجمه این کتاب از زبان فرانسه به انگلیسی، به خوبی توانسته است زبان، سبک منحصر و از همه مهم‌تر آن حالت معنوی اثر را در این کتاب به نمایش بگذارد.

این ترجمه به طور کلی با جزییات و هنر اصلی اگزوپری مطابقت دارد و بر این اساس بازسازی شده است. این نسخه انگلیسی نیز توانسته است افراد را در هر سنی مجذوب خود بکند.

هری پاتر و سنگ جادو اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Philosopher’s Stone by J.K. Rowling)

هری پاتر و سنگ جادو اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Philosopher’s Stone by J.K. Rowling)
سال انتشار: ۱۹۹۷

۱۲۰ میلیون نسخه

جی.کی. رولینگ بدون شک یکی از فعال‌ترین نویسندگان زمان ما است. او داستان‌هایی درباره ساحری و جادوگری در مورد یک مدرسه سحر و جادو نوشته و آن را تبدیل به یکی از پرفروش ترین رمان های جهان کرده است. فیلم‌هایی نیز بر اساس کتاب هری پاتر ساخته شده است که با استقبال بالایی رو‌به‌رو شده و بیش از ۷/۷ میلیارد دلار فروش داشته است.

در داستان هری پاتر و سنگ جادو، هری می‌فهمد که یک زندگی‌ عادی دارد؛ ولی نمی‌داند که تا چه اندازه مشهور است و به وسیله خاله و شوهر خاله‌اش، عمو ورنون، که از او می‌ترسند، می‌فهمد که پدر و مادرش جادوگر هستند.

هری به دنبال سرنخ‌هایی برای کشف یک سری از این حقایق است و در این میان با یک غول دوست‌داشتنی و مهربان آشنا می‌شود؛ که مقدمات وارد شدن او را به مدرسه جادوگری فراهم می‌کند و به این ترتیب او را داخل دنیای مرموزی می‌بیند که هرگز نمی‌دانسته آن‌ جا وجود دارد.

و سپس هیچ کس نبود اثر آگاتا کریستی
(And Then Were None by Agatha Christie)

و سپس هیچ کس نبود اثر آگاتا کریستی (And Then Were None by Agatha Christie)
سال انتشار: ۱۹۳۹

۱۰۰ میلیون نسخه

این رمان، یکی از معروف ترین داستان های اسرارآمیز جهان است؛ که توسط آگاتا کریستی ملقب به ملکه جنایت، نوشته شده و یک فیلم تلویزیونی نیز بر اساس این کتاب و با همین نام ساخته شده است.

شهرت آگاتا کریستی به ۶۶ رمان و ۱۴ داستان او در ژانر راز و رمز است. بیش از سی فیلم نیز بر اساس آن‌ها ساخته شده است.

در این جا به بخشی از کتاب «و سپس هیچ کس نبود» می‌پردازیم.

ده

ده نفر از غریبه‌ها در جزیره دور‌افتاده دون در شمال کانادا، به وسیله اتفاقات مرموزی به دام می‌افتند.

نه

هنگام شام، یک پیام ضبط شده، هر یک از آن‌ها را به داشتن یک گناه مخفی متهم می‌کند و در پایان شب، یکی از مهمانان می‌میرد.

هشت

در اثر یک طوفان شدید دریا، با شمارش تعدادشان، یکی پس از دیگری به حال مرگ می‌افتند.

هفت

کدام یک از آن‌ها قاتل است و آیا هیچ کدام از آن‌ها زنده می‌مانند؟

هابیت اثر جی.آر.آر. تالکین
(The Hobbit by J.R.R Tolkien)

هابیت اثر جی.آر.آر. تالکین (The Hobbit by J.R.R Tolkien)
سال انتشار: ۱۹۳۷

۱۰۰ میلیون نسخه

این رمان به نسبت کوتاه، مقدمه‌ای برای کتاب ارباب حلقه‌های تالکین بود. در این رمان ما با شخصیت بیلبو بگینز رو‌به‌رو هستیم؛ که در جست‌و‌جوی گنج از دست رفته است. این شخصیت را در کتاب ارباب حلقه ها نیز مشاهده می‌کنیم.

بیلبو بگینز، یک هابیت است که از زندگی راحت و آسوده خود احساس لذت می‌کند و به ندرت به جایی می‌رود. هنگامی که گندالف جادوگر و یک گروه از دورف‌ها به خانه‌اش می‌آیند تا او را به یک سفر ماجراجویی ببرند، از این وضعیت پیش‌ آمده به هیچ عنوان احساس رضایت نمی‌کند. آن‌ها در پی این هستند که به گنج باشگوهی دست یابند که توسط یک اژدهای بزرگ و بسیار خطرناک محافظت می‌شود. بیلبو با بی‌میلی به ماموریت آن‌ها می‌پیوندد و نمی‌داند که در سفرش به کوه با حلقه جادویی و موجود ترسناکی به نام گولوم روبه‌رو خواهد شد. این رمان به عنوان یکی از پرفروش ترین رمان های جهان گزارشی خوب از یک ماجراجویی است که با چاشنی طنز ملایمی آمیخته شده است.

به نقل از نشریه نیویورک تایمز، همه افراد پیر و جوانی که داستان‌هایی با سر‌انجامی پر‌مخاطره را دوست دارند، گفته‌اند رمان هابیت قلب آن‌ها را تسخیر کرده است.

رویای تالار سرخ اثر کائو ژوکین
(Dream of the Red Chamber by Cao Xueqin)

رویای تالار سرخ اثر کائو ژوکین (Dream of the Red Chamber by Cao Xueqin)
سال انتشار: ۱۷۵۴

۱۰۰ میلیون نسخه

رمان تالار سرخ یکی از بزرگ ترین رمان های کلاسیک ادبیات چین است. داستان کتاب بر محور تنزل سلسه کینگ می‌چرخد و سقوط نهایی یک خانواده متمول را به تصویر می‌کشد.

این رمان با عنوان «داستان سنگ» نیز نامیده می‌شود. تالار سرخ پنج جلد دارد و در آن‌ها از شکوه و انحطاط خانواده جیا سخن گفته می‌شود و زندگی یک خانواده چینی را با تاکید براعتقاد بودایی بیان می‌کند.

آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول
(Alice’s Adventures in Wonderland by Lewis Carroll)

آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول (Alice’s Adventures in Wonderland by Lewis Carroll)
سال انتشار: ۱۸۵۶

۱۰۰ میلیون نسخه

داستان شگفت‌انگیز آلیس در سرزمین عجایب نوشته لوئیس کارول به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان شناخته می‌شود. این کتاب در رده پرفروش ترین رمان های دنیا هم قرار دارد و یکی از بهترین نمونه‌ها برای ژانر ادبی خیال‌پردازانه است.

داستان از این قرار است که آلیس به همراه خرگوشی وارد دنیایی پر از شگفتی با موجوداتی عجیب و غریب می‌شود. او در آن‌ جا گربه‌ای را می‌بیند که می‌تواند غیب شود. آلیس همچنین با کلاه‌دوز دیوانه رو‌به‌رو می‌شود که با معما سخن می‌گوید و ملکه‌ای که باید سرش را قطع کند.

در این سرزمین هیچ قاعده و قانون مشخصی وجود ندارد. به طور مثال خوردن قارچ در آن‌ جا باعث می‌شود که انسان‌ها و جانوران کوچک یا بزرگ شوند.

فلامینگو با خار‌پشت کروکت بازی می‌کنند. در آن سرزمین برای دزدیدن تارت‌ها، باید کار‌های مختلفی انجام داد و بسیار کوشش کرد. در این میان، آلیس باید راه خانه‌اش را نیز پیدا بکند.

این داستان ابتدا برای سه دختر کوچک گفته شد و یکی از آن‌ سه دختر این داستان را یادداشت کرد و دو سال بعد با موفقیت منتشر شد. منطقی که کارول در داستان خود به کار برده، این رمان را به یکی از محبوب ترین رمان ها در میان کودکان و حتی بزرگسال تبدیل کرد.

شیر، جادوگر و گنجه اثر سی.اس. لوئیس
(The Lion, The Witch and The Wardrobe by C.S. lewis)

شیر، جادوگر و گنجه اثر سی.اس. لوئیس (The Lion, The Witch and The Wardrobe by C.S. lewis)
سال انتشار: ۱۹۵۰

۸۵ میلیون نسخه

رمان شیر، جادوگر و گنجه از سری رمان های تاریخ نارنیا است. در این قسمت، داستان چهار خواهر و برادر روایت می‌شود که از طریق کمد لباس، کشفی اسرار‌آمیز انجام می‌دهند. چهار خواهر و برادر ماجراجو به نام‌های پیتر، سوزان، ادموند و لوسی وارد سرزمینی می‎‌شوند که در زمستانی ابدی به سر می‌برد و در چنگ جادوگر سفید گرفتار است. در این میان وقتی همه امید‌ها از بین می‌رود، شیر بزرگ، اصلان، همه چیز را دگرگون می‌کند. در داستان شاهد یک فداکاری و تغییر بزرگ هستیم.

این رمان سبک فانتزی کلاسیک دارد و توانسته است خوانندگان را در هر سنی شیفته خود کند. اگر افراد علاقه‌مند به کشف بیش‌تری از این سرزمین جادویی هستند، توصیه می‌شود کتاب دیگر از سری تاریخ نارنیا را بخوانند. اگر قصد دارید یک دنیای تازه و عجیب را تجربه کنید، این کتاب را باز کنید و وارد یک سرزمین اسرارآمیز شوید.

او: تاریخ یک ماجراجویی اثر اچ .ریدر. هاگارد
(She: A History of Adventure by H. R. Haggard)

او: تاریخ یک ماجراجویی اثر اچ .ریدر. هاگارد (She: A History of Adventure by H. R. Haggard)
سال انتشار: ۱۸۸۷

۸۳ میلیون نسخه

رمان او: تاریخ یک ماجراجویی ، یکی از پرفروش ترین رمان های جهان است که در آن ماهیت زنان به خوبی به تصویر کشیده شده است. این کتاب زمانی را نشان می‌دهد که زنان در برابر هنجار‌های اجتماعی، آزادی عمل دارند.

او: تاریخ یک ماجراجویی، یکی از آثار کلاسیک ادبیات تخیلی است؛ که در همه زمان‌ها از آن استقبال بالایی شد و بیش از ۸۳ میلیون نسخه به ۴۴ زبان مختلف به فروش رسید. این رمان آن قدر پر‌طرفدار بود که هرگز از دوره چاپ خارج نشد.

ماجرا‌های پینوکیو اثر کارلو کلودی
(The Adventures of Pinocchio by Carlo Collodi)

ماجرا‌های پینوکیو اثر کارلو کلودی (The Adventures of Pinocchio by Carlo Collodi)
سال انتشار: ۱۸۸۱

۸۰ میلیون نسخه

این داستان الهام‌بخش، انیمیشن مشهور والت دیزنی است که یک ارتباط محاوره را میان دروغ‌گویی و بینی دراز ایجاد می‌کند.

این داستان درباره یک عروسک چوبی است که بعد از ساخته شدن آرزو می‌کند که مانند یک پسر‌بچه واقعی بتواند زندگی کند و وقتی آرزویش برآورده می‌شود در می‌یابد که نمی‌تواند به طور مشهود دروغ بگوید؛ زیرا با هر بار دروغ گفتن بینی‌اش دراز‌تر می‌شود.

پینوکیو یک داستان محبوب و در عین حال آموزنده برای کودکان به شمار می‌رود؛ که در فهرست پرفروش ترین رمان های جهان قرار دارد.

کتاب Vardi Wala Gunda by Ved Prakash Sharma
کتاب Vardi Wala Gunda by Ved Prakash Sharma
سال انتشار: ۱۹۹۲

۸۰ میلیون نسخه

این رمان نوشته پراکاش شارما و یکی از محبوب ترین رمان ها در کشور هندوستان است. نویسنده علاوه بر این کتاب، ۱۷۶ رمان دیگر برای بالیوود نوشته است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها Anaam است و مانند دیگر آثارش، با استقبال زیادی رو‌به‌رو شده است.

رمز داوینچی اثر دن براون
(The Da Vinci Code by Dan Brown)

رمز داوینچی اثر دن براون (The Da Vinci Code by Dan Brown)
سال انتشار: ۲۰۰۳

۸۰ میلیون نسخه

رمز داوینچی یکی از رمان‌هایی است که رتبه فروش بالایی بعد از انتشار داشت و ماجرای آن به شرح زیر است:

رابرت لنگدان در پاریس، طی یک تماس تلفنی از مرگی که اتفاق افتاده بود آگاه می‌شود. رییس موزه لوور به قتل رسیده بود و بدنش پر از نشانه‌های گیج کننده و عجیب و غریب بود. پروفسور لنگدان و سوفی با این علائم گیج‌کننده رو‌به‌‌رو می‌شوند و به دنبال سر‌نخی هستند که آن را در آثار داوینچی می‌یابند.

رئیس دیر صهیون که رئیس موزه لوور هم بوده است، از یک جامعه سری شامل اسحاق نیوتن، ویکتور هوگو و داوینچی و راز تاریخی نفس‌گیر آن‌ها محافظت می‌کند. لنگدان و سوفی تصمیم می‌گیرند که این سر‌نخ‌ها را کشف کنند..

هری پاتر و تالار اسرار اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Chamber of Secrets by J.K. Rowling)

هری پاتر و تالار اسرار اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Chamber of Secrets by J.K. Rowling)
سال انتشار: ۱۹۹۸

۷۷ میلیون نسخه

این کتاب دومین سری از سری کتاب های هری پاتر است. داستان از این قرار است که دورسلی‌ها به اندازه‌ای بدجنس هستند که هری تصمیم می‌گیرد به هاگوارتز، مدرسه جادوگری، برگردد و در این میان از یک موجود عجیب و غریب به نام دابی می‌شنود که اگر هری به هاگوارتز برگردد، اتفاقاتی ناگوار می‌افتد.

و اتفاقاتی عجیب مانند ورود استاد جدید و مغرور به نام گیلدوری لوکهارت و وجود روح غمگینی که مدام در دست‌شویی دختر‌ها پرسه می‌زند و رفتار‌های جینی، خواهر رون ویزلی رخ می‌دهد.

همه این مشکلات کوچک به نظر می‌رسید تا این که مشکل بزرگ‌تری پیدا شد. و کسی یا چیزی سعی کرد که دانش‌آموزان هاگوارتز را به سنگ تبدیل بکند.

آیا می‌توان گفت که این کار دراکو مالفوی قوی بود؟ یا ممکن است کار هاگرید باشد؟ یا ممکن است انگشت اتهام همه افراد مدرسه به سوی یک نفر باشد و آن هری است؟

هری پاتر و زندانی آزکابان اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Prisoner of Azkaban by J.K. Rowling)

هری پاتر و زندانی آزکابان اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban by J.K. Rowling)
سال انتشار: ۱۹۹۹

۶۵ میلیون نسخه

سومین قسمت از سری داستان های هری پاتر، هری پاتر و زندانی آزکابان است؛ که جزو پرفروش ترین رمان های جهان به شمار می‌رود.

خلاصه داستان: در طول دوازده سال سیریوس بلک، زندانی معروف دژ وحشتناک آزکابان، که به جرم کشتن ۱۳ نفر با یک نفرین در آن جا زندانی بوده، به عقیده بعضی از افراد، وارث اصلی ارباب تاریکی یعنی ولدمورت است.

اکنون سیریوس از زندان فرار کرده و فقط سر‌نخ‌هایی از او در دست است که امکان دارد جایش را آشکار کند. زیرا نگهبانان زندان شنیده بودند که او در خواب درباره هری حرف‌هایی می‌زند و می‌گوید که او امنیت ندارد و حتی در پناه دیوار‌های مدرسه جادوگری نیز ممکن است، خائنی باشد.

هری پاتر و جام آتش اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Goblet of Fire by J.K. Rowling )

هری پاتر و جام آتش اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Goblet of Fire by J.K. Rowling )
سال انتشار: ۲۰۰۰

۶۵ میلیون نسخه

هری پاتر و جام آتش سری چهارم از کتاب های هری پاتر است؛ که در آن هری به طرز مرموزی مجبور می‌شود در مسابقه جادوگران شرکت بکند. هری پاتر نیمی از دوره‌های آموزش خود را در هاگوارتز تمام کرده و یک جادوگر ۱۴ ساله است. و می‌خواهد از شر دورسلی‌ها خلاص شود و به جام جهانی کوئیدیچ برود.

هری نسبت به اتفاقات اسرارآمیزی که قرار است در مدرسه جادوگری رخ بدهد کنجکاوی بسیاری می‌کند. او به مسابقه‌ای فکر می‌کند که در میان هاگوارتز و دو مدرسه رقیب بعد از گذشت صد سال برگذار می‌شود.

هری می‌خواهد یک جادوگر عادی باشد، ولی نمی‌تواند بر اساس استاندارد‌های جادوگری عادی باشد و این تفاوت‌ها با سایر افراد اتفاقات مرگ‌باری را برای او رقم می‌زند.

هری پاتر و محفل ققنوس اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Order of the Phoenix by J.K. Rowling)

هری پاتر و محفل ققنوس اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Order of the Phoenix by J.K. Rowling)
سال انتشار: ۲۰۰۳

۶۵ میلیون نسخه

هری در پنجمین سال‌گرد حضورش در مدرسه جادوگری هاگوارتز، با چالش‌هایی رو‌به‌رو می‌شود. اسمش را نبر یا همان ارباب تاریکی او را تهدید می‌کند و نسبت به جهان جادو بی‌اعتماد می‌شود و دوستش رون، دروازه‌بان تیم کوئیدیچ گریفیندور می‌شود. هری در این راه با قدرت دوستانش، خشم دشمنانش و معنای قربانی شدن آشنا می‌شود.

هری پاتر و شاهزاده دورگه اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Half-Blood Prince by J.K. Rowling)

هری پاتر و شاهزاده دورگه اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Half-Blood Prince by J.K. Rowling)
سال انتشار: ۲۰۰۵

۶۵ میلیون نسخه

جنگ علیه ولدمورت نتیجه خوبی نداشت و برخی از ماگل‌ها نیز در این جنگ قربانی شده‌اند. دامبلدور برای مدت زیادی از هاگوارتز خارج می‌شود. نظم محفل ققنوس از بین رفته است و هنوز با وجود همه جنگ‌های که رخ می‌دهد زندگی ادامه دارد.

نوجوانان جنب و جوش و فعالیت بیشتری دارند و عاشق می‌شوند و در این میان اتفاق‌هایی نیز برای هری می‌افتد. او به وسیله راهنمایی‌های یک شاهزاده دورگه، ساخت معجون را می‌آموزد و با راهنمایی‌های دامبلدور درباره داستان‌های پیچیده درباره پسری تحقیق می‌کند که بعد‌ها ولدمورت شد. او تلاش می‌کند بداند چه چیزی او را آسیپ‌پذیر کرده است.

هری پاتر و یادگاران مرگ اثر جی.کی. رولینگ
(Harry Potter and the Deathly Hallows by J.K. Rowling)

هری پاتر و یادگاران مرگ اثر جی.کی. رولینگ (Harry Potter and the Deathly Hallows by J.K. Rowling)
سال انتشار: ۲۰۰۷

۶۵ میلیون نسخه

هفتمین سری از کتاب های هری پاتر، کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ است. داستان یادگاران مرگ، ماموریتی قهرمانانه است و فقط روایتگر جست‌و‌جوی هری برای هورکراکس‌ها نیست. بلکه ماجراجویی‌های او را از زمانی که نوجوان بود تا زمانی که مرد جوانی شد برای خواننده بیان می‌کند و نشان می‌دهد که هری با خطر‌هایی رو‌به‌رو می‌شود که در گذشته بسیار کم با آن‌ها مواجه شده بود و تجربه‌ای ندارد.

از خطر تهدید مرگ‌خواران تا کسی که اسمش را نباید ببرد و خطر از دست دادن ایمان به خود که قسمتی از ماجرا است و هری مجبور است که با آن‌ها مقابله کند.

کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو
(The Alchemist by Paulo Coelho)

کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو (The Alchemist by Paulo Coelho)
سال انتشار: ۱۹۸۸

۶۵ میلیون نسخه

پائولو کوئیلو نویسنده سر‌شناس برزیلی است که کتاب کیمیاگر او جزو پرفروش ترین رمان های جهان است. کیمیاگر روایت‌کننده داستان یک پسر چوپان جوان به نام سانتیاگو است، که به دنبال یک گنج دنیوی می‌گردد؛ که همیشه آرزویش را داشت و در راه با شخصیت‌هایی برخورد می‌کند که او را در رسیدن به هدفش کمک می‌کنند.

این کتاب ترکیب جادو، عرفان و حکمت است و می‌تواند زندگی افراد مختلف را در طول نسل‌های مختلف تغییر بدهد و ما را به پیروی از آرزو‌هایمان تشویق کند.

ناتور دشت اثر جی. دی. سلینجر
(The Catcher in the Rye by J.D. Salinger)

ناتور دشت اثر جی. دی. سلینجر (The Catcher in the Rye by J.D. Salinger)
سال انتشار: ۱۹۵۱

۶۵ میلیون نسخه

این شاهکار ادبی درباره بیگانگی و نگرانی نوجوانان است و در اصل برای مخاطب بزرگسال در نظر گرفته شده بود؛ اما اکنون نوجوانان در سراسر دنیا آن را می‌خوانند.

این داستان درباره یک پسر نوجوان به نام هولدن کاولفیلد است که به مدت سه روز مدرسه خود در پنسیلوانیا را ترک می‌کند. او باید به نیویورک برگردد. کاولفیلد به اندازه‌ای ساده است که نمی‌تواند در مورد اوضاع خود اظهارنظر کند.

بیاندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل
(Think and Grow Rich by Napoleon Hill)

بیاندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل (Think and Grow Rich by Napoleon Hill)
سال انتشار: ۱۹۳۷

۶۰ میلیون نسخه

کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید درباره این است که به خوانندگان بیاموزد چگونه به آرزو‌های خود دست یابند. این کتاب اولین بار در رکود بزرگ سال ۱۹۳۷ نوشته شد و افراد را برای رسیدن به موفقیت اقتصادی راهنمایی کرد.

این اثر الهام گرفته از کار اندرو کارنیج است. او فهرستی از اسامی و عملکرد‌های افراد موفق را جمع‌آوری کرد و با بیش از پانصد نفر از جمله توماس ادیسون، جان راکفلر و چارلز مصاحبه کرد. تجربه‌های آن‌ها در این کتاب گردآوری شده است.

پل های مدیسون کانتی اثر رابرت جیمز والر
(The Bridges of Madison County by Robert James Waller)

پل های مدیسون کانتی اثر رابرت جیمز والر (The Bridges of Madison County by Robert James Waller)
سال انتشار: ۱۹۹۲

۶۰ میلیون نسخه

اگر جزو کسانی هستید که طعم خوش عشق را در زندگی خود چشیده‌اید، اما آن عشق به دلایلی دیگر نمی‌تواند هرگز در زندگی شما وجود داشته باشد، درک خواهید کرد که چرا این کتاب ناشناس به این شکل افراد را در سرتاسر جهان مجذوب خود کرده و در زمره پرفروش ترین رمان های جهان قرار گرفته است. داستان در ایالت آیووا اتفاق می‌افتد. یک عکاس از طرف نشنال جئوگرافی مامور می‌شود تا از پل‌‌ها عکس بگیرد و به مدت چهار روز درگیر یک رابطه عمیق عشقی با یک زن خانه‌دار می‌شود.

ماجرا‌های شرلوک هولمز اثر سر آتور کانن دویل
(The Adventures of Sherlock Holmes by Arthur Conan Doyle)

ماجرا‌های شرلوک هولمز اثر سر آتور کانن دویل (The Adventures of Sherlock Holmes by Arthur Conan Doyle)
سال انتشار: ۱۸۸۷

۶۰ میلیون نسخه

ماجرا‌های شرلوک هولمز، اولین گلچین از داستان های شرلوک هولمز بود که در مجله استرند منتشر شد. بعد‌ها آن‌ها را گردآوری کرده و به شکل کتاب چاپ کردند. این داستان، به عنوان یک مجموعه دوازده‌گانه جنایی کلاسیک، الهام‌بخش بسیاری از فیلم‌هاست و همیشه مورد تحسین بسیاری از افراد به ویژه اهالی کتاب‌ بوده است.

در این کتاب، یکی از شخصیت‌های این داستان، دکتر واتسون است که به بررسی جنایاتی در مورد عدالت اجتماعی می‌پردازد.

۲۰۰۰۰ هزار فرسنگ زیر دریا اثر ژول ورن
(۲۰۰۰۰ Leagues Under the Sea by Jules Verne)

۲۰۰۰۰ هزار فرسنگ زیر دریا اثر ژول ورن (۲۰۰۰۰ Leagues Under the Sea by Jules Verne)
سال انتشار: ۱۸۷۰

۶۰ میلیون نسخه

در رمان علمی-تخیلی ۲۰۰۰۰ هزار فرسنگ زیر دریا، شخصیت اصلی پروفسور پیر آروناکس است. او در پی شکار یک هیولای دریایی مرموز است؛ ولی پس از برخورد با آن متوجه می‌شود که آن موجود یک هیولا نیست، بلکه یک زیر‌دریایی پیچیده است که برای انتقام از بشر ساخته شده است. وقتی با زیر‌دریایی ناتیلوس برخورد می‌کنند کاپیتان نمو، کاپیتان زیر‌دریایی، پروفسور آروناکس، دوستش ندلند و همراهانشان را دستگیر می‌کند. پروفسور و همراهانش در این سفر دریایی در معرض خطر قرار می‌گیرند.

صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز
(One Hundred Years of Solitude by Gabriel García Márquez)

صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز (One Hundred Years of Solitude by Gabriel García Márquez)
سال انتشار: ۱۹۶۷

۵۰ میلیون نسخه

صد سال تنهایی نام رمانی از نویسنده معروف اسپانیایی، گابریل گارسیا مارکز است که علیه دولتی ناعادلانه می‌جنگد.

این داستان درباره سقوط و ظهور و تولد و مرگ شهر افسانه‌ای ماکوندو است؛ که با کمک گرفتن از تاریخ خانواده بوئندیا آن را شرح می‌دهد. این داستان لبریز حقیقت، شفقت و جادوی خاصی است که روح را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این رمان را به یک شاهکار هنری تبدیل کرده است.

لولیتا اثر ولادیمیر ناباکوف
(Lolita by Vladimir Nabokov)

لولیتا اثر ولادیمیر ناباکوف (Lolita by Vladimir Nabokov)
سال انتشار: ۱۹۵۵

۵۰ میلیون نسخه

لولیتا یکی از معروف ترین رمان هایی است که در آن به پیری، حرص و عشق اشاره می‌شود. لولیتا داستان نفوذ اروپایی در برابر بربریت آمریکا است. در این داستان عشق تبدیل به دیوانگی و گاهی هتک حرمت می‌شود.

یک استاد با نام مستعار هامبرت هامبرت، عاشق دختری دوازده ساله به نام دولورس می‌شود. این عشق رفته رفته ماجرا‌های غیرمعقولی را برای شخصیت‌های داستان رقم می‌زند.

سال های خانه به دوشی هایدی اثر یوهانا اشپیری
(Heidi’s Years of Living and Travel by Johanna Spyri)

سال های خانه به دوشی هایدی اثر یوهانا اشپیری (Heidi’s Years of Living and Travel by Johanna Spyri)
سال انتشار: ۱۸۸۰

۵۰ میلیون نسخه

یکی از پرفروش ترین رمان های جهان رمان هایدی نوشته یوهانا اشپیری، نویسنده سوییسی است.

داستان درباره دختر یتیمی به نام هایدی است که برای زندگی به آلپ نزد پدر‌بزرگش می‌رود. همه اهالی روستا از پدر‌بزرگ او می‌ترسند؛ اما هایدی، مجذوب ریش بلند و ابرو‌های پرپشت خاکستری اوست.

هایدی به زندگی کردن در کوهستان علاقه‌مند است. او در زیر تابش نور خورشید بازی می‌کند و در کنار بز‌ها و پرنده‌ها رشد می‌کند و لذت می‌برد. اما روزی عمه‌اش تصمیم می‌گیرد او را به شهر ببرد. هایدی نمی‌تواند از پدربزرگش دور باشد و می‌خواهد راهی پیدا کند تا در کوهستان بماند؛ همان‌جایی که به آن تعلق دارد.

آن شرلی در گرین گیبلز اثر لوسی ماد مونتگومری
(Anne of Green Gables by Lucy Maud Montgomery)

آن شرلی در گرین گیبلز اثر لوسی ماد مونتگومری ( Anne of Green Gables by Lucy Maud Montgomery)
سال انتشار: ۱۹۰۸

۵۰ میلیون نسخه

این کتاب یکی از کتاب های کلاسیک کودکان است؛ که داستان آن درباره یک دختر جوان یتیم از جامعه خیالی بولینگ‌ بروک است.

داستان از آن‌جایی شروع می‌شود که دختر وارد مزرعه خانم ماریلا کوتبرت و آقای متیو کوتبرت می‌شود. این خواهر و برادر تصمیم گرفته بودند که برای کمک در کار‌های مزرعه، از یتیم‌خانه پسری درخواست کنند. اما مسئولان یتیم خانه اشتباهی آنه را به جای یک پسر به مزرعه کوتبرت فرستادند. ابتدا ماریلا و متیو می‌خواهند او را دوباره به یتیم‌خانه بفرستند؛ اما بعد از گذشت چند روز تصمیم می‌گیرند او را نزد خود نگه دارند.

در طی داستان آنه را شخصیتی خلاق و با‌انرژی می‌بینیم که به سرعت دوستانی در مدرسه پیدا می‌کند و هم‌بازی آن‌ها می‌شود. ما در این داستان شاهد فراز و فرود‌هایی هستیم که داستان را گاهی طنزآلود و گاهی غم‌انگیز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا