راهبرد بازار؛ رشد اقتصادی ایلام باید متناسب با ظرفیت های هر شهرستان تدوین شود

راهبرد بازار؛ رشد اقتصادی ایلام باید متناسب با ظرفیت های هر شهرستان تدوین شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۷:۲۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، مسعود میرکاظمی روز جمعه در حاشیه دیدار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام اظهار داشت: سازمان برنامه های تحقق رشد مذکور را به صورت عملیاتی و قابل اندازه گیری در قبال میزان اعتبار و تحقق میزان رشد اقتصادی ارائه کند.

وی افزود: در راستای افزایش نرخ رشد اقتصادی استان پتانسیل های هر شهرستان باید به صورت پروژه محور و عملیاتی شناسایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های موجود و براساس اسناد بالادستی و طرح آمایش استان برای دستیابی به رشد پیش بینی شده برنامه ریزی کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بر برنامه ریزی برای بهبود وضعیت اقتصادی استان و اجرای برنامه های اشتغالزا، با تمرکز بر افزایش رشد صادرات از مرز مهران به کشور عراق، بعنوان یک مزیت مهم و همچنین تکمیل سامانه گرمسیری بعنوان یک پروژه اقتصادی و اشتغالزای تأثیرگذار با مشارکت بهره برداران و بخش غیردولتی و تکمیل زنجیره تولید در بخش نفت و گاز و توسعه رونق بخش گردشگری استان تاکید کرد.

میرکاظمی ضمن تأکید بر ایجاد اشتغال پایدار و افزایش رشد اقتصادی، اضافه کرد: افزایش سطح رفاه عمومی مردم و کاهش دغدغه های معیشتی در اولویت کاری سازمان قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس‌ جمهوری صبح روز جمعه در چهارمین سفر استانی خود از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد و مورد استقبال رسمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان اجرایی و انتظامی استان قرار گرفت.

رییس جمهوری در این سفر از سامانه گرمسیری و طرح‌های کشاورزی بازدید به عمل می‌آورد.

دیدار با مردم و نخبگان، حضور در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های رییس‌جمهوری در استان ایلام است.

وزرای کابینه نیز از دیروز به تدریج به استان ایلام آمده‌اند.

رییس جمهوری پیش از این به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی سفر کرده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده + 14 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اقتصاد بیمار ایران چشم انتظار مذاکرات و رفع تحریم‌ها

مذاکرات هسته‌ای پس از نزدیک به دو دهه کشمکش، همچنان برای فعالان اقتصادی به مثابه ...