راهبرد بازار؛ ستاری بر توسعه همکاری‌های فناورانه ایران و سوریه تاکید کرد

راهبرد بازار؛ ستاری بر توسعه همکاری‌های فناورانه ایران و سوریه تاکید کرد

زمان انتشار : 1399/12/13 - 04:44

سورنا ستاری که به  کشور سوریه سفر کرده است، روز سه شنبه در دیدار با“زیاد صباغ” وزیر صنعت دولت سوریه با بیان اینکه ایران در تولید نفت و گاز در دنیا یکی از سرآمدان است، گفت: در طول ۷ سال گذشته توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در ایران به  منظور پرهیز هرچه بیشتر از اقتصاد نفتی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه، ظرف سالهای گذشته در حوزه توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشورمان اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است افزود:به گونه ای که اکنون به نقطه ای رسیدیم که اگر تولید محصولی فناورانه را اراده کنیم، از سوی این زیست بوم پاسخ مناسبی داده می شود. همانطور که در بحران کرونا و شرایط تحریم این پاسخ را دیدیم.

ستاری در این نشست صمیمی از وزیر صنعت سوریه دعوت کرد تا با سفر به کشورمان، ز فعالیت ها و اقدامات انجام شده در زیست بوم فناوری و نوآوری ایران دیدن کند.

استفاده از فناوری ایرانی در سوریه

زیاد صباغ وزیر صنعت دولت سوریه نیز همچنین در این دیدار با بیان اینکه برای استفاده از فناوری‌های ایرانی در سوریه استقبال می کنیم، گفت: در گذشته و در سال‌هایی که دچار بحران بودیم، مذاکراتی برای احداث کارخانه خودروسازی در سوریه با مسئولان ایرانی انجام شد. اما نمی دانم دلیل عدم اجرای آن چیست.

وی همچنین با اشاره به  اینکه، ایران همواره کشور طرفدار سوریه بوده است، افزود: رییس جمهوری سوریه مجوزی برای تامین منابع بنگاه های کوچک داده است که در آینده شاهد گسترش فعالیت های این حوزه خواهیم بود.

صباغ همچنین به فعالیت جوانان خلاق در ایران اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد،  در آینده سوریه بتواند از پیشرفت‌های حاصل از فعالیت این نیروی انسانی خلاق و نوآور استفاده کند.

وزیر صنعت سوریه در ادامه اظهارکرد: تمام موارد مطروحه مربوط به اقدامات فناورانه در ایران نوید تحولات مثبت در این کشور را می دهد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه شنبه معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریییس جمهوری روز گذشته (دوشنبه) در راس هیاتی علمی و تجاری به سوریه سفر کرده است.   در این سفر ۴۰ شرکت دانش بنیان ایران ستاری را همراهی می کنند تا با برگزاری نشست های تجاری توسعه بازار محصولات خود را رقم بزنند.

در این سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در دومین نشست تجاری و فناوری ایران در سوریه حاضر شد و سخنرانی کرد. همچنین ستاری دیداری نیز با بسام ابراهیم وزیر تحقیقات و آموزش عالی سوریه داشت.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ راهکار مرکز پژوهش‌های مجلس برای صنعت خودرو: قیمت کارخانه‌ای باید اصلاح شود

تهران – ایرنا – مرکز پژوهش‌های مجلس در بیانیه سیاستی در خصوص صنعت و بازار ...