راهبرد بازار؛ کاشت درخت با اهتمام جدی در کشور دنبال شود

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از چهارشنبه شب مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید در دیدار معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با وی، حفظ منابع طبیعی را یکی از مسائل مهم دینی دانست و اظهار داشت: منابع طبیعی و درخت موجب آبرومندی یک کشور است اما زمانی در ایران خسارت زیادی به جنگل‌ها وارد شد و تذکرهای بسیاری به افراد دادیم اما بی‌توجهی کردند و سوء استفاده‌های شخصی را انجام دادند تا در نهایت ضرر بزرگی به کشور وارد شد.

وی اضافه کرد: اکنون آن جریان متوقف شده است اما همچنان در گوشه و کنار کشور برخی به دنبال قطع درختان هستند که این موضوع می‌تواند تهدید جدی برای کشور محسوب شود.

این مدرس خارج فقه حوزه خاطرنشان کرد: همانطور که دیگران درخت کاشتند و ما استفاده کردیم ما نیز باید به غرس درخت بپردازیم تا برای آیندگان بماند.

علوی گرگانی با بیان اینکه اگر از درختان مراقبت می‌شد امروزه جنگل‌های بسیاری در کشور داشتیم عنوان کرد: درختان را از بین بردند و موجب شدند که سیلاب در برخی از مناطق کشور به مردم خسارت وارد کند اکنون باید جلوی این اتفاق ها گرفته شود و همچنان کاشت درخت با اهتمام جدی دنبال شود.

 آیت‌ الله علوی‌گرگانی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه جنگل بیان کرد: باید از جنگل‌ها در مقابل آفت‌های انسانی و غیر انسانی حراست کنیم.

مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به قم با تَنی چند از مراجع دیدار کرد.

دکمه بازگشت به بالا