راهبرد بازار؛ همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده‌های کوهستانی مازندران الزامی است

راهبرد بازار؛ همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده‌های کوهستانی مازندران الزامی است

زمان انتشار : 1399/12/15 - 06:33

سرهنگ علیرضا قدمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به بارانی شدن هوای مازندران از شب گذشته ، سطح جاده‌های استان هم اکنون نیز لغزنده است و از آنجایی که هواشناسی بارش برف در ارتفاعات را پیش بینی کرده ، جاده‌های کوهستانی مازندنران از امشب برفی می‌شود و این وضعیت به طور متناوب تا فراد شب ادامه خواهد داشت.

وی با اعلام این که همزمان با آغاز بارش برف ، احتمال ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی استان بویژه هراز و کندوان وجود دارد، از رانندگان خواست علاوه بر خودداری از انجام سفرهای غیرضروری و به همراه داشتن زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی، نسبت به سالم بودن خودرویشان هم اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ قدمی گفت : رانندگان وسایل نقلیه با توجه به برودت هوا و بارش باران و برف بویژه در مناطق کوهستانی، باید پیش از حرکت از وضعیت راه‌ها نیز آگاهی پیدا کنند و برای این منظور هم مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی به شهروندان است.

رییس پلیس راه مازندران تاکید کرد : با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا و ممنوعیت سفر به استان مازندران ، نظارت پلیس در مبادی ورودی و خروجی جاده‌های استان به صورت جدی اعمال می شود و از ورود خودروها با پلاک غیربومی به مازندران جلوگیری خواهد شد.

وی هشدار داد : رانندگانی که به مصوبه منع سفر به مازندران توجه نکنند ، قطعا با جریمه پنج میلیون ریالی اعمال قانون می شوند.

هواشناسی مازندران دیروز با انتشار اطلاعیه ای از ورود سامانه سرد و بارشی به استان از عصر امروز پنجشنبه خبر داد و هشدار سطح زرد اعلام کرد.

این سامانه سرد و بارشی که تا روز شنبه در مازندران فعال خواهد بود ، طبق پیش بینی هواشناسی باعث کاهش دید هنگام رانندگی ، لغزندگی جاده‌ها و احتمال اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی خواهد شد.

مازندران ۱۰هزار و ۷۰۰کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه محور چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

ترافیک سنگین در محور چالوس، هراز و آزادراه قزوین – رشت

تهران – ایرنا – مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: در دومین روز از ...