راهبرد بازار؛ فعالسازی کریدور شرق به غرب”اکو”با ورود دوکامیون به ایران

راهبرد بازار؛ فعالسازی کریدور شرق به غرب”اکو”با ورود دوکامیون به ایران

زمان انتشار : 1400/07/19 - 05:03

اقتصاد ایران: سخنگوی گمرک گفت: کریدور ITI سازمان همکاری اقتصادی” اکو” با ارسال دو محموله به صورت آزمایشی از کراچی به استانبول از مسیر ایران فعال شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک افزود: بر اساس مصوبات سازمان همکاری اقتصادی “اکو” مبنی بر راه اندازی کریدور ITI (استانبول_تهران_اسلام آباد) توسط اعضای این سازمان برای اتصال شرق به غرب، دو محموله پارچه و لاستیک در این هفته از کراچی پاکستان تحت صحابه تیر حرکت خود را آغاز کرد و شب گذشته از طریق مرز میرجاوه وارد خاک کشورمان شد.

وی افزود: گمرک ایران نیز در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و به عنوان مسئول اجرای کنوانسیون گمرکی تیر در کشور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها در مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان و دستگاه‌های مرتبط کشوری، اقدامات لازم را برای اجرایی شدن این کریدور و حرکت محموله‌ها به سمت مرز بازرگان به عنوان مرز خروج به انجام رسانده است.

لطیفی تاکید کرد: گمرک ایران آمادگی دارد همانطور که با ایجاد زیرساخت لازم و برای نخستین بار در دنیا ETIR را با کشور‌های ترکیه و آذربایجان اجرایی کرده است با همکاری کشور پاکستان نیز می‌تواندامتداد این رویه را از پاکستان به ترکیه در کریدور شرق به غرب و از پاکستان به آذربایجان در مسیر جنوب به شمال اجرا کند.

سخنگوی گمرک در پایان تاکید کرد: سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت مردمی سیزدهم، توجه به همسایگان و بهره مندی از مزیت‌های جغرافیایی و ترانزیتی کشور است، بنابراین هر اقدامی در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و دستیابی به منافع ملی و منطقه‌ای و نهایتا همگرایی کشور‌های همسایه در اولویت گمرک مانند سایر ارکان اقتصادی و سیاسی کشور قرار دارد.

گفتنی است؛ دو محموله لاستیک و پارچه که از کراچی پاکستان تحت صحابه تیر سفارش را آغاز کرده، بنا است تا با عبور از خاک کشورمان و خروج از مرز بازرگان، به مقصد نهایی اش در استانبول منتقل شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 − 15 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مدیرکل استاندارد قم: ۲۸۳ بالابر تاییدیه‌ استاندارد ندارند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، مجید آوری فرد روز ...