راهبرد بازار؛ بدهی جهانی به سرعت به رکورد ۳۰۰ تریلیون دلار نزدیک می‌شود

راهبرد بازار؛ بدهی جهانی به سرعت به رکورد ۳۰۰ تریلیون دلار نزدیک می‌شود

زمان انتشار : 1400/07/19 - 08:24

اقتصاد ایران: بر اساس داده‌های مؤسسه بین‌المللی دارایی (IIF)، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی حدود ۴.۸ تریلیون دلار به توده بدهی کشورهای جهان اضافه شد که مجموع آن را به رکورد ۲۹۶ تریلیون دلار رساند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های مؤسسه بین‌المللی دارایی (IIF)، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی حدود ۴.۸ تریلیون دلار به توده بدهی کشورهای جهان اضافه شد که مجموع آن را به رکورد ۲۹۶ تریلیون دلار رساند.

دولت‌هایی که میلیاردها دلار برای حمایت از مردم بسته‌های محرک اقتصادی به ارزش تریلیون‌ها دلار هزینه کردند تا در دوره همه گیری کرونا اقتصاد آن‌ها زنده بماند، اکنون بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ بدهکار هستند حتی بیشتر از زمان جنگ جهانی دوم.

بر اساس این گزارش، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی جهان از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ برای حمایت از برنامه‌های محرک مالی، حدود ۲۵ تریلیون دلار هزینه کرده اند.

این در حالی است که دولت‌ها همچنان کسری بودجه خود را با توجه به شرایط نابرابر بهبود اقتصادی جهانی، افزایش می‌دهند و به استقراض خود ادامه می‌دهند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ انسداد مسیرهای اخذ سود مازاد از وام گیرندگان تا ماه آینده/ روند پرداخت تسهیلات خرد مطلوب نیست

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از وزارت اقتصادی و دارایی، ...