راهبرد بازار؛ بانک جهانی ۲ میلیارد دلار به سودان کمک می‌کند

راهبرد بازار؛ بانک جهانی ۲ میلیارد دلار به سودان کمک می‌کند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۵:۳۸

اقتصاد ایران: در سفر رئیس بانک جهانی به سودان که در طول تقریباً نیم قرن گذشته بی سابقه بود، این بانک مبلغ ۲ میلیارد دلار برای حمایت از خارطوم متعهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، در سفر رئیس بانک جهانی به سودان که در طول تقریباً نیم قرن گذشته بی سابقه بود، این موسسه مبلغ ۲ میلیارد دلار برای حمایت از خارطوم متعهد شد.

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی هنگام ورود به خارطوم به سودان تریبون اعلام کرد که این بانک مبلغ کلانی را “برای کاهش فقر ، ارتقاء رشد اقتصادی و کاهش نابرابری” به سودان اختصاص می‌دهد.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری سودان، عبدالله حمدوک ، نخست وزیر این کشور که از کودتای هفته گذشته به سلامت عبور کرد، در دیدار خود با مالپاس تأکید کرد که می خواهد کشورش به ثبات اقتصادی برسد.

حمدوک صبح روز پنجشنبه در دفتر خود پذیرای رئیس گروه بانک جهانی یعنی دیوید مالپاس بود. گزارش ها حاکی است که آخرین بازدید مقامات بانک جهانی از سودان در این سطح تقریباً ۵ دهه پیش انجام شده است.

حمدوک از زمانی که اعتراضات مردمی منجر به سرنگونی عمر البشیر در سال ۲۰۱۹ شد، رهبری این کشور را بر عهده داشته است.

پس از برکناری بشیر، دولت انتقالی ایجاد شد و تا زمان برگزاری انتخابات برقرار بود.

کودتای نافرجام هفته گذشته که به وفاداران بشیر نسبت داده می شود، ساختار شکننده و رشد اقتصادی کند این کشور را به خطر انداخت.

مالپاس پس از دیدار خود با حمدوک تأکید کرد که سودان باید برای دوباره وصل شدن به اقتصاد جهانی، صبور باشد.

رویترز به نقل از مالپاس گفت: سودان در حال گذار از دوران خشونت و عبور از کمبودها و رسیدن به وضعیتی است که به تدریج بهبود یابد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تسهیلات با سود ‌‌۲۵درصد زیبنده نظام نیست

مرجع تقلید شیعیان گفت: همه باید کمک کنند تا بانکداری اسلامی که به‌نفع مردم و ...