راهبرد بازار؛ ساخت دستگاههای نساجی توسط یک شرکت دانش بنیان

راهبرد بازار؛ ساخت دستگاههای نساجی توسط یک شرکت دانش بنیان

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۹

اقتصاد ایران: یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه های نساجی با قیمت پایین تر از نمونه های خارجی شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،انجام صحیح شل پیچی و سفت پیچی نخ، از اساسی‌ترین مراحل روند تولید و کاربرد انواع دستگاه‌های وایندر نخ است. تولید این دستگاه توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی، با کیفیت استاندارد، سبب شده است که در حوزه ریسندگی و بافندگی صنعتی، بسیاری از نیازهای داخلی مرتفع شود.

فرید وکیلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره تولید محصول کاربردی در صنعت نساجی گفت: به طور خلاصه کار دستگاه وایندر نخ، تولید دوک‌ها یا بوبین‌هایی است که بر روی آن‌ها نخ به صورت منظم و با تراکم خاصی پیچیده شده است. این دوک‌ها در مصارف رنگرزی، دوخت، بافت و حتی فرش‌بافی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید بسته‌های دوک با پیچش حرفه ای تضمین کننده کیفیت تولید در مراحل بعدی است، گفت: از شاخصه‌های مهم این دستگاه می‌توان به بومی بودن تمامی مراحل تولید آن اشاره کرد و این محصول هزینه کمتری نسبت به رقبای خارجی دارد چون صفر تا صد محصول داخل ایران تولید شده است.

وکیلی خاطر نشان کرد: از مزیت‌های اصلی این دستگاه می‌توان به نخ تولیدی دستگاه اشاره کرد که کیفیت و پیچش خوبی دارد و برای ریسندگی و مواردی از این دست، مناسب است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: این محصول نمونه‌های خارجی از کشورهایی مانند هند، ترکیه، چین و حتی سوئیس دارد اما نمونه داخلی باکیفیت بالا، همانند محصول این شرکت وجود ندارد.

وی ادامه داد: در این شرکت عملکرد، سرعت و مکانیزم دستگاه‌ها با توجه به نیاز مشتری بومی‌سازی می‌شوند. این محصول تاکنون، صادرات نداشته است اما مسئولان شرکت در حال آماده سازی و تدارک، برای صادرات محصولات هستند و در آینده نزدیک شاهد این اتفاق خواهیم بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 − 11 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دکل‌های مخابراتی خطری ندارند – ایسنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تشعشات امواج الکترومغناطیسی اطراف دکل‌های مخابراتی تلفن همراه، بسیار ...