راهبرد بازار؛ سرمایه گذاری خارجی ها در منطقه ویژه اقتصادی بانه

راهبرد بازار؛ سرمایه گذاری خارجی ها در منطقه ویژه اقتصادی بانه

زمان انتشار : 1400/07/22 - 05:26

اقتصاد ایران: فرماندار شهرستان بانە گفت: طی پیگیری های انجام شده ۷مورد سرمایە گذار خارجی از اقلیم کردستان عراق اقدام به سرمایه گذاری کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، اسماعیل رستم پور اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه به دلیل نزدیکی به مرز رسمی سیرانبند، شرایط به نسبت مناطق دیگر دارد و خوشبختانه از ۸۵ هکتار آماده سازی اولیه تا کنون ۳۵ هکتار آن در فاز اول کاملا تکمیل و آماده  واگذاری است.

وی با اشاره به  اینکه مراحل واگذاری شروع به کار شده و تاکنون ۲۴ مورد واگذاری انجام شده و در مجموع ۷ سرمایه گذار سند مالکیت ساخت کارخانه را در منطقه ویژه اقتصادی بانه دریافت کرده  و آماده کلنگ زنی و شروع به کار است، افزود: با توجه به رایزنی های انجام شده با مرکز استان و سرمایه گذاران بومی دو کلنگ زنی از اولین کارخانجات در منطقه ویژه اقتصادی بانه هفته آینده سوم شهریور ماه صورت می‌گیرد.

 فرماندار شهرستان بانه بیان کرد: طی پیگیری های انجام گرفته ۷مورد سرمایه گذار خارجی از اقلیم کردستان بخشی از مراحل اداری کار را به اتمام رسانده و در صورت  تصویب در کمیسیون سرمایه گذاری استان، به سرمایه گذاران خارجی در منطقه ویژه اقتصادی بانه زمین و امتیازات لازمه واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی بانه اگر مشکلاتی پیشرو نباشد، تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهربرداری می‌رسد و آماده واگذاری می‌شود و بسترهای لازم همچون ساختمان گمرک، استاندارد و منطقه ویژه اقتصادی در بطن مجموعه به زودی ساخته و فراهم می‌شود.

رستم پور عنوان کرد: زمین هایی که برای سرمایه گذاران واگذار شده و مطرح بوده کارخانه هایی هستند که بدون هیچگونه آلایندگی زیست محیطی و همسو با محیط زیست فعالیت می کنند.

وی در پایان یادآور شد: با تکمیل خط تولیدهای منطقه ویژه اقتصادی طی پیش بینی های صورت گرفته قریب به ۲۰ الی ۲۵ هزار نفر شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تاکنون یک میلیون و چهارصد هزار واحد زمین برای ساخت مسکن آماده شده است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار حوزه دولت ایرنا، محمد مخبر ...