راهبرد بازار؛ پیش‌بینی پذیری اقتصاد با پرهیز از تصمیمات خلق‌الساعه!

راهبرد بازار؛ پیش‌بینی پذیری اقتصاد با پرهیز از تصمیمات خلق‌الساعه!

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۳

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر لزوم پیش‌بینی‌پذیر کردن اقتصاد برای فعالان اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، مصطفی طاهری  در خصوص علت کاهش قیمت سیمان پس از افزایش ناگهانی، گفت: در گذشته بخش کوچکی از سیمان در بورس به فروش می‌رسید و مابقی در خارج از بورس با قیمت گزاف به فروش می‌رفت اما پس از عرضه قریب به اتفاق سیمان تولیدی در بورس عرضه و تقاضا در بازار به تعادل رسید و همین عامل قیمت را متعادل‌تر کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: البته هنوز هم جا دارد که قیمت متعادل‌تر بشود و اگر تولید که بخشی از عقب‌افتادگی آن به خاطر قطعی‌های برق کارخانجات تولید سیمان بود به حداکثر برسد، قیمت متعادل‌تر هم می‌شود.

وی در خصوص اظهار نظر وزیر صمت در مورد عدم ممنوعیت صادرات سیمان در زمان اوج گرانی این کالا در بازار داخل گفت: کاملاً درست است؛ به طور مثال صادرکننده‌ای که از بازاری سفارش گرفته است، اگر با تصمیمی خلق‌الساعه این بازار را از دست بدهد دیگر به راحتی نمی‌تواند آن را به دست آورد. ما نباید در تصمیم‌گیری‌ها عجولانه رفتار کنیم و به آن‌هایی که بازار ثابتی در خارج از کشور دارند آسیب بزنیم.

طاهری در ادامه با تاکید بر لزوم پیش‌بینی پذیری اقتصاد برای فعال اقتصادی گفت: این امر از مسائل ابتدایی بازار است. مثلاً شما با یک جایی قراردادی منعقد کردید که مقدار معینی سیمان تحویل بدهید. پس از عقد قرارداد دیگر نمی‌توان گفت به خاطر سیاست‌های کشور نمی‌توانم به تعهد خود عمل کنم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مصباحی مقدم: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی متناسب با شرایط اقتصادی باشد

«غلامرضا مصباحی مقدم» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، ...