راهبرد بازار؛ عملیات اجرایی ساخت پنج کیلومتر از بزرگراه زابل- زاهدان به پایان رسید

راهبرد بازار؛ عملیات اجرایی ساخت پنج کیلومتر از بزرگراه زابل- زاهدان به پایان رسید

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۰:۳۹

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا عطاء‌اله اکبری در حاشیه بازدید امروز از قطعه ۴ و ۵ بزرگراه زابل-  زاهدان اظهارداشت: اجرای قطعه های ۴ و ۵ راه زابل- زاهدان در محدوده پل شیله بطول ۲۷ کیلومتر در ۶ ماه اول سالجاری در شرایط سخت اقلیمی انجام شد. 

وی ادامه داد: دمای مثبت ۵۰ تا ۶۰ درجه وطوفان‌های سهمگین  و قرارگیری این ۲ قطعه در دالان طوفان‌های شن و ماسه بخشی از تلاش ما را برای عبور از این منطقه با سختی مواجه کرد که با ۲ شیفته کردن کارگاه‌ها و استفاده از شب موفق به عبور از بحران شدیم.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ابتدای مهرماه جاری با فروکش کردن گرما و طوفان شرایط برای آسفالت آماده شد که پس از زیرسازی آسفالت پنج کیلومتر سوم از قطعه پنجم امروز به پایان رسید و در چند روز آینده با نصب علائم و خط‌کشی زیر عبور و مرور خواهد رفت.

وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تلاش می‌کند تا با وجود محدودیت منابع مالی پنج کیلومتر باقیمانده به پل شیله و نیز ۱۰ کیلومتر بعد از پل شیله را تا اسفند به اتمام رسانده و زیر ترافیک ببرد.

اکبری خاطرنشان کرد: با توجه به‌ اینکه استاندار با حمایت همه جانبه ساخت بزرگراه‌های استان را اولویت برنامه اجرایی خود قراردادند و بر تلاش بیشتر در این حوزه تاکید دارند لذا این اداره کل در راستای اهداف تعیین شده همزمان با ساخت وبهره برداری از ۲۰ کیلومتر بزرگراه در محور زابل- زاهدان در سالجاری تلاش دارد در چند ماه آینده عملیات اجرایی قطعه ۳ بزرگراه را به طول ۲۶ کیلومتر آغاز کند.

وی افزود: حتما با حمایت‌های مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و استاندار استان و نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در تامین منابع مالی این اداره کل درسال آینده عملیات اجرایی تنها قطعه باقیمانده بزرگراه زابل- زاهدان بطول ۲۶ کیلومتر (قطعه ۲) را آغاز خواهد کرد تا بدین ترتیب درتمام ۶۰ کیلومتر باقیمانده از محور مذکور عملیات ساخت قطعات در حال اجرا باشد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جاده ورامین – پاکدشت موسوم به تیغاب به راهداری واگذار می‌شود

حیدر نوروزی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای ترافیک شهرستان پاکدشت به خبرنگار ایرنا گفت: ...