راهبرد بازار؛ سه عامل جدید برای صعود احتمالی قیمت دلار

راهبرد بازار؛ سه عامل جدید برای صعود احتمالی قیمت دلار

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۳

اقتصاد ایران: بخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، قیمت دلار می تواند به سوی حمایت ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان بار دیگر حرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران  صعود قیمت دلار به بالای محدوده ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان، بخشی از معامله گران را نسبت به روند افزایشی اسکناس آمریکایی امیدوار کرده است. آن ها انتظار دارند که امروز قیمت دلار به سوی مقاومت ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان قدم بردارد.

دیروز در حوالی ساعت ۶ بعدازظهر حتی اسکناس آمریکایی تا بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی پیش روی کرد. تعویق مذاکرات ایران با اروپا، افزایش شایعات درباره حمله احتمالی اسراییل به برخی تاسیسات ایران و عدم عقب نشینی آمریکا و ایران از مواضع پیشین خود از مجموعه عواملی هستند که انتظارات صعودی را در بازار تقویت کرده اند.

با این حال، در برابر این عوامل صعودی، اخبار و علامت های نزولی قوی نیز به بازار رسیده است. به عنوان مثال،‌ دیروز در کانال های اطلاع رسانی معامله گران به طور وسیع عنوان می شد که آمریکا قصد دارد بخشی از تحریم های ایران را لغو کند. درکنار این، بهرحال قرار است که مذاکرات باقری با انریکه مورا، هفته آینده در بروکسل پیگیری شود. شاید بازار در آستانه مذاکرات یاد شده کمی با کاهش فشار خرید مواجه شود.

از نگاه تحلیل گران، رسیدن اخبار و علامت های متناقض موجب شده است که معامله گران در تصمیم گیری دچار مشکل شوند. سرگیجه قیمتی بازار را فرا گرفته است که معامله گران ترجیح می دهند به جای خرید یا فروش های بلندمدت،‌ خود را با تغییرات قیمتی هماهنگ کنند.

بخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، دلار می تواند به سوی حمایت ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان بار دیگر حرکت کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

شانزده − هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ فروش ارز فقط به متقاضی واقعی با شرایط خاص

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  ،در ابتدای هفته جاری ایجاد ...