راهبرد بازار؛ ذخایر طلای روسیه به ۷۳.۹ میلیون اونس رسید

راهبرد بازار؛ ذخایر طلای روسیه به ۷۳.۹ میلیون اونس رسید

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۱

اقتصاد ایران: بانک مرکزی روسیه طی گزارشی اعلام کرد که دارایی طلای پولی در ذخایر ارزی این کشور در ماه گذشته ۰.۱۴ درصد افزایش یافت و به ۷۳.۹ میلیون اونس (۲۲۹۸.۵۴۷ تن) تا اول اکتبر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه طی گزارشی اعلام کرد که دارایی طلای پولی در ذخایر ارزی این کشور در ماه گذشته ۰.۱۴ درصد افزایش یافت و به ۷۳.۹ میلیون اونس (۲۲۹۸.۵۴۷ تن) تا اول اکتبر رسیده است.

آمارها نشان می‌دهد که بانک مرکزی روسیه در ماه سپتامبر ۳.۱ تن طلا به ذخایر خود اضافه کرده است در حالی که این بانک برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۰ ذخایر خود را به میزان ۱۰۰۰۰۰ اونس (یا ۳.۱ تن) در ژوئیه پر کرده بود.

بر اساس این گزارش، سهم طلای پولی در ذخایر ارزی روسیه تا ماه گذشته ۲۰.۹۵ درصد بود.

ذخایر بین المللی روسیه شامل دارایی‌های خارجی بسیار نقدشونده مانند سهام طلای پولی، ارزهای خارجی و دارایی‌های حق برداشت ویژه است که در اختیار بانک مرکزی و دولت این کشور است.

دارایی‌ها از سطح هدف ۵۰۰ میلیارد دلاری تعیین شده توسط این تنظیم کننده در ژوئن ۲۰۱۹ فراتر رفت و از آن زمان تاکنون بالاتر از این آستانه باقی مانده است.

در سال ۲۰۲۰، با وجود تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد که دولت روسیه را مجبور کرد هزینه‌های خود را برای حمایت از مشاغل و خانوارها افزایش دهد، ذخایر این کشور بیش از ۴۰ میلیارد دلار رشد کرد.

روسیه پنجمین ذخایر بزرگ ارز خارجی جهان را به ارزش بیش از ۶۱۸ میلیارد دلار تا اول سپتامبر در اختیار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ فروش ارز فقط به متقاضی واقعی با شرایط خاص

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  ،در ابتدای هفته جاری ایجاد ...