بهترین مرکز خرید و فروش ساعت

ساعت از مهمترین ابزارهای دانستن زمان و وقت است و می توان گفت همه افراد به نوعی یک ساعت را دارند خرید ساعت مناسب یکی از مهمترین مسائل می باشد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار ساعتها انواع مختلفی دارند اگر بخواهیم ساعت ها را بر اساس کاربرد شان  به صورت ساده تقسیم بندی کنیم، ساعت ها در ۴ دسته کلی دیواری، ایستاده، رومیزی و جیبی قرار می گیرند. ساعت ها تزیینی قدرت فوق العاده ای  برای خلق دکوری منحصر به فرد برای منازل دارند و از ملزومات دکوراسیون های مدرن و کلاسیک محسوب می شوند. این مدل ساعت ها اصالت دکوراسیون منزل شما را چند برابر می کنند.

انواع ساعت مچی بر اساس ساز و کار حرکتی و موتور، به ۳ دسته تقسیم می‌شود :

  • ساعت مکانیکی Mechanical
  • ساعت نبضی / اتوماتیک Automatic
  • ساعت کوارتز Quartz

ساعت مکانیکی Mechanical Watch
ساعت مکانیکی یکی از انواع ساعت مچی است که انرژی ساز و کار آن از یک سیم تاب‌دار ۹ الی ۱۳ اینچی می‌آید. در واقع خم شدن و باز شدن مداوم این سیم، حرکت عقربه‌ها را نتیجه می‌دهد. این اساس ساز و کار داخلی این ساعت‌هاست اما همه‌ی ساعت‌های مکانیکی یکسان نیستند و بر اساس کیفیت و دقت در جزئیات ساختار خود، متفاوت‌اند.

مزایای ساعت‌ مکانیکی
عدم نیاز به باتری : از آنجا که این نوع ساعت به صورت کوکی طراحی شده است، شما هرگز به یک تعمیرگاه ساعت برای تعویض باتری آن مراجعه نخواهید کرد. فقط هر زمان که از کار افتاد، کوک کنید !
حرکت یکنواخت : برای بسیاری از مردم گردش روان و یکنواخت عقربه‌های ساعت، بسیار خوشایند‌تر از “تیک تیک” کوارتز است. اگر شما نیز جزء این دسته‌اید، ساعت مکانیکی را انتخاب کنید.
شخصیت : مهندسی و نحوه کارکرد ساعت‌های مکانیکی بسیار هیجان انگیز است. ساعتی به دست دارید که در داخل آن، چرخ‌دنده‌ها و سیم‌های کوچک با هم کار میکنند تا زمان را به شما نشان دهند. بله، کسی آن ها را نمی‌بیند، اما اینکه ساعت‌سازی زمان و انرژی زیادی را برای ساخت مکانیزمی صرف کرده‌است که زمان را به شما ارائه می‌دهد، بسیار دلربا و افسونگر است. به هر حال، اگر دست سازه‌های بشر از نظر شما قابل ستایش‌اند، در افزودن یک ساعت مکانیکی به کلکسیون خود تردید نکنید.
ارتباط : برای بسیاری از مردم، یکی از جاذبه‌های ساعت‌های مکانیکی این است که باید کوک شوند تا کار کنند ! درباره چیزی مانند یک نوع مراسم صحبت می‌کنیم، مراسم کوک کردن ساعت در انتهای روز که شما را با زمان در ارتباط نگه می‌دارد ! چیزی که شاید آن را در پدربزرگ‌هایمان دیده باشیم : حس زنده نگه‌داشتن یکی از دارایی‌هایمان !

معایب ساعت مکانیکی
نیاز به کوک : همون‌طور که در بالا گفته شد، از نظر عده‌ای، این ویژگی می‌تواند جذاب باشد، اما برخی دیگر آن را مایه‌ی دردسر می‌دانند.
حساس به محیط : از آنجایی که ساز و کار حرکتی یک ساعت مکانیکی وابسته به سیم‌ها و چرخ‌دنده‌های ظریف داخل آن است، تعجبی ندارد که نسبت به محیط حساس باشد. رطوبت، گرد و خاک، ضربه و مغناطیس، ۴ دشمن معروف ساعت‌های مکانیکی هستند. خوشبختانه بیش‌تر پیشرفت‌های مدرن موجب طراحی‌های قدرتمند‌تر شده‌اند، اما به هر حال مراقبت در برابر این فاکتور‌ها برای ساعت‌های مکانیکی ضروری است. اگر به صورت روزمره در معرض موارد فوق قرار می‌گیرید، می‌توانید یک ساعت کوارتز را برای مصارف روزمره انتخاب کنید و ساعت مکانیکی را برای موقعیت‌های رسمی‌تر نگه دارید.
کاهش دقت عملکرد در گذر زمان : با اینکه یک ساعت مکانیکی خوش ساخت، زمان را با دقت ۹۹٫۹۹۹% نشان می‌دهد که معنی آن خطای ۱ ثانیه در روز است، اما دقت عملکرد این مدل ساعت، با گذر زمان کاهش می‌یابد که به معنی مراجعه هر ۵-۱۰ سال به تعمیرگاه برای تنظیم موتور خواهد بود. البته فاکتورهای محیطی و کیفیت ساخت ساعت بر این بازه‌ی زمانی تاثیر بسزایی دارد.
قیمت بالا : همه‌ی آن هنرنمایی در مهندسی ساخت ساعت مکانیکی، به ارزش و قیمت آن می‌افزاید. این رقم در اکثر موارد چیزی بالای ۵۰۰ دلار و گاها چندین برابر آن خواهد بود !

ساعت نبضی Automatic watch

ساعت نبضی / اتوماتیک Automatic Watch
یکی دیگر از انواع ساعت مچی، ساعت نبضی یا اتوماتیک است که بسیار شبیه به ساعت مکانیکی عمل می‌کند، درست مانند آن از سیم‌ها و چرخ‌دنده‌های پیچیده تشکیل شده‌است که عقربه‌های ساعت را به حرکت وا می‌دارند. تنها تفاوت ساعت نبضی این است که نیازی به کوک شدن به صورت دستی ندارد. ساعت‌های اتوماتیک، همان‌گونه که از نامشان پیداست، به صورت اتوماتیک از حرکات روزانه شما کوک می‌شوند !

چگونه یک ساعت نبضی / اتوماتیک از حرکات روزانه ما کوک می‌شود؟

یک وزنه بسیار کوچک در ساعت کار گذاشته شده‌است که با حرکات روزانه‌ما حرکت می‌کند و در حین حرکت سیم تاب‌دار را کوک می‌کند. این نوع از ساعت‌ها مکانیزمی نیز برای جلوگیری از حرکت و فشار بیش از حد وزنه به سیم دارند. چنانچه از ساعت نبضی خود استفاده نمی‌کنید، احتمالا از ابزاری به نام کوک کننده استفاده می‌کنید. کوک کننده ابزار کوچکی است که ساعت نبضی شما را طی حرکات چرخشی، تکان می‌دهد تا کوک شود یا کوک بماند.

مزایای ساعت‌ نبضی / اتوماتیک
عدم نیاز به باتری و کوک دستی : با توجه به ساختار مشابه این نوع ساعت با انواع مکانیکی، این ساعت‌ها نیز نیازی به باتری ندارند و علاوه بر آن، نیاز به کوک نیز ندارند و با حرکات روزانه صاحب خود، به صورت اتوماتیک کوک می‌شوند.
حرکت یکنواخت : درست مانند ساعت‌های مکانیکی، در ساعت‌های اتوماتیک نیز عقربه‌ها به شکل روان حرکت می‌کنند نه به صورت ” تیک تیک ” !
شخصیت : همان مقدار مهندسی و زمان صرف شده در ساعت‌های مکانیکی، صرف این نوع ساعت‌ها نیز شده‌است.

معایب ساعت نبضی / اتوماتیک
حساس به محیط : ساعت نبضی نیز به همان فاکتورهای محیطی رطوبت، گرد و خاک، ضربه و مغناطیس حساس‌اند و در برابر آن‌ها نیاز به مراقبت دارند.
نیاز به کوک‌کننده : ساعت‌های اتوماتیک تا زمانی که استفاده شوند، نیاز به کوک ندارند، اما همان‌گونه که گفته شد، در زمانی که استفاده نمی‌شوند، متوقف می‌شوند و برای ادامه کار نیاز به کوک‌کننده یا تنظیم و استفاده مجدد دارند.
کاهش دقت عملکرد در گذر زمان : مانند ساعت‌های مکانیکی، دقت عملکرد این مدل از انواع ساعت مچی نیز، با گذر زمان کاهش می‌یابد که به معنی مراجعه هر ۵-۱۰ سال به تعمیرگاه برای تنظیم موتور خواهد‌بود. البته فاکتورهای محیطی و کیفیت ساخت ساعت بر این بازه‌ی زمانی تاثیر زیادی دارد.
قیمت بالا : دقیقا مانند ساعت‌های مکانیکی، هنر دست و مهندسی ارزان نیست !

ساعت کوارتز Quartz watch

ساعت کوارتز Quartz Watches
اگر یک فرد معمولی هستید، به احتمال زیاد، یک ساعت کوارتز روی مچ‌تان بسته شده‌است، چرا که ساعت‌های کوارتز به طرز شگفت‌آوری دقیق هستند و علاوه بر آن، قیمتی منطقی و قابل پرداخت دارند.

به جای سیم تاب‌دار، ساعت کوارتز از الکتریسیته‌ی یک باتری استفاده می‌کند. این باتری، الکتریسیته را به یک کریستال کوارتز منتقل می‌کند و موجب می‌شود تا در هر ثانیه ۳۲۷۶۸ بار بلرزد، این لرزه‌ها به یک پالس تبدیل شده و موجب می‌شود که عقربه ثانیه شمار به اندازه ۱ ” تیک ” حرکت کند، و این ماجرای پشت حرکت تیک تیک عقربه‌های کوارتز در مقابل حرکت روان عقربه‌های ساعت نبضی و مکانیکی است.

به دلیل ساختار داخلی ساعت کوارتز و وابستگی آن به الکتریسیته به جای چرخ دنده‌ها، این ساعت دقیق‌تر و مقاوم‌تر در برابر ضربه‌هاست. به همین دلیل است که ساعت‌های ورزشی از نوع کوارتز هستند.

ساعت کوارتز ارزان‌ترین مدل از انواع ساعت مچی است، به گونه‌ای که حتی با قیمت ۴ دلار می‌توانید یکی از آن‌ها را داشته‌باشید. مطمئنا اگر ساعتی با امکانات و کیفیت بالاتر بخواهید، باید قیمتی بیش از این‌ها بپردازید !

مزایای ساعت کوارتز
دقت بالا : کوارتز، با اختلاف، دقیق‌ترین ساز و کار حرکتی در انواع ساعت مچی است.
نگهداری آسان : ساعت کوارتز به جز تعویض باتری، توقع توجه و مراقبت دیگری از شما ندارند !
دوام بالا : ساختار کوارتز ساختار چرخ‌دنده‌ها، سیم‌ها و قطعات کوچک در حال حرکت نیست، بنابر‌این، به هیچ عنوان نگران حرکات ناگهانی و شدید خود نباشید. ساعت‌های کوارتز در واقع انقلابی برای تبدیل ساعت از استایل اشرافی و رسمی به استایل روزمره و ورزشی است.
قیمت مناسب : شما می‌توانید تنها با چند دلار یک ساعت کوارتز بخرید. البته ساعت‌های کوارتز گرانی هم در بازار وجود دارند که ظاهر و امکانات خاصی را ارائه می‌دهند.

معایب ساعت کوارتز
عدم حرکت روان عقربه‌ها : برای افرادی که شیفته‌ی حرکت روان عقربه‌های ساعت‌های مکانیکی و اتوماتیک هستند، حرکت تیک تیک عقربه‌ها در ساعت کوارتز چندان دلچسب نیست.
کمتر رمانتیک : بزرگترین ایرادی که اغلب کلکسیونرهای ساعت به ساعت کوارتز وارد می‌کنند، فقدان روح تاریخ، هنر و مهندسی در آن‌هاست. آن‌ها این ساعت‌ها را ” بی‌شناسنامه ” می‌دانند !

امکانات ساعت مچی


کرنوگراف Chronograph چیست ؟
کورنوگراف، یک سیستم زمان کاملا مستقل است. غالبا ساعت‌هایی که دارای کورنوگراف هستند، سه صفحه کوچک جداگانه در صفحه‌ی اصلی ساعت دارند. در کناره‌ی این ساعت‌ها ۲ دکمه وجود دارد که معمولا دکمه بالایی برای شروع و توقف Start/Stop و دکمه پایینی برای شروع مجدد Reset طراحی شده‌اند.

دور سنج ( تاکومتر ) Tachymeter چیست ؟
در برخی ساعت‌ها، کورنوگراف با یک دور سنج ( تاکومتر ) ترکیب شده‌است. این ساعت ها در محیط قاب خود نوار مدرجی دارند.

استفاده توامان از کورنوگراف و تاکومتر موجب می‌شود که بتوانید چیزهای مفیدی مانند سرعت، مسافت و … را اندازه گیری کنید.

اینکه چه تعداد و کدام امکانات را روی ساعت خود می‌خواهید، به اولویت‌هایتان بستگی دارد. طراحی انواع ساعت مچی رسمی، معمولا ساده، مینیمال و بدون امکانات جانبی است، اما ساعت‌های ورزشی، اسپرت و روزمره، معمولا امکانات پیچیده‌تری دارند.

برندهای ساعت

آلپینا واچز
ا
ارمس
امگا اس‌آ
اودمر پیگه
اولیسه ناردین
ب
بریژیت
بلاپه
بوتگا ونتا
بولگاری
بولووا
پ
پبل (ساعت مچی)
پتک فیلیپ
پیاژه (شرکت)
ت
تگ هویر
تی‌دبلیو استیل
تیسوت
تیفانی اند کو.
ج
جی-شاک
د
دی‌کی‌ان‌وای
ر
رادو
رولکس
ریبوردی واچز
ز
زنیت اس‌ای
س
ساعت‌سازی همیلتون
سرتینا
سکتور (ساعت)
سواچ
سون فرایدی
سیتیزن
سیکو (شرکت)
سیکو اپسون
ش
شرکت ساعت‌سازی اورینت
شنل (شرکت)
شوپارد
ف
فستینا
فولی فولیه
ک
کارتیه
کاسیو
کلود برنارد (شرکت ساعت‌سازی)
گ
گارمین
ل
لومینوکس
لونژین
م
مایترو دو تامپ
مون‌بلان (شرکت)
و
واشرون کنستاتی
وست اند واچ
ه
هابلوت
ی
دیوید یو

بهترین برندهای ساعت – لیست ۱۰ تایی
۱- ساعت امگا ( omega )
امگا

شرکت ساعت سازی سوئیسی می باشد که در سال ۱۸۴۸ در شهر بین ، سوییس تاسیس شده است. این شرکت که ساعت سازی معروف که در حال حاضر زیر نظر شرکت سواچ می باشد یکی از نوآورترین برند های ساعت در دنیا می باشد.

ارتش انگلیس و آمریکا رسما از سال ۱۹۱۸ در رزمایش ها ونبرد های خود از این برند ساعت استفاده می کنند.همچنین این برند در سال ۱۹۶۹ به عنوان اولین ساعت برای حضور در ماه توسط ناسا برگزیده شده و از این برند محبوب در اکثر سری فیلم های جیمز باند استفاده شده است. این برند در ایران نیز بسیار پر طرفدار است.

۲- ساعت تیسو (tissot )
تیسوت

تیسو که در ایران تیسوت شناخته می شه یک برند ساعت معروف سوییسی می باشد که در سال ۱۸۵۳ تاسیس شد.این برند معروف با توجه به خلاقیت و مهندسی خود توانسته بیش از ۱۶۰ سال در عرصه ساعت سازی جزو برند های برتر باشد. این کمپانی همچنین در المپیک و مسایقات ورزشی حامی و وقت نگهدار رسمی ورزش های مختلف مانند فوتبال و هاکی رو یخ بوده است.این شرکت اولین تولید کننده ساعت های جیبی در جهان به صورت انبوه می باشد.این کمپانی همچنین اولین کمپانی ساخت ساعت های ضد مغناطیس می باشد که اولین بار در سال ۱۹۳۰ این ساعت ها را به بازارعرضه کرد.. از سال ۱۹۸۵ نیز این برند به کمپانی سواچ منتقل شد. این برند معتبر در ایران نیز جزو پرفروش ترین و بهترین برندهای ساعت می باشد. هر چند که فیک این برند بسیار زیاد در بازار به چشم می خورد.

۳- ساعت سیکو ( seiko )
سیکو

این کمپانی بزرگ ژاپنی که در سال ۱۸۸۱ تاسیس شد .اما اولین ساعت مچی رسمی خود را به نام سیکو در سال ۱۹۲۴ تولید و به بازار عرضه کرد. سیکو در زبان ژاپنی به معنای نفیس می باشد. در سال ۱۹۶۹ سیکو اولین ساعت کوارتز در جهان را عرضه کرد که حدودا هم قیمت یک ماشین سواری بود.شاید بتوان گفت اغلب برند سیکو را به عنوان تولید کننده ساعت شناخت ولی سیکو حتی کوچکترین مواد استفاده شده در ساعتش را خودش تولید می کند حتی روغن روان کننده.از جمله از دستاورد های شرکت سیکومی توان به وقت نگهدار رسمی مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک مختلف در طی سال ها اشاره کرد.سیکو در ایران جزو پر طرفدار ترین ساعت ها و لاکچری ترین ساعت ها است.

۴- ساعت رولکس ( rolex ) یکی از بهترین برندهای ساعت دنیا
بهترین برندهای ساعت

هانس ویلسدورف اولیند باز در سال ۱۹۰۵ در دنیای ساعت وارد شد آن زمان ساعت های مچی روی بورس نبود و معمولا همه از ساعت جیبی استفاده می کردند. پس از چند سال تلاش هانس در پی اسمی بود که بسیار روان باشد و کوتاه و سرانجام او نام rolex را انتخاب کرد.او تما وقت خود را کرد تا ساعتی کرونمتریک بسازد که دقیق و با کیفیت باشد.و بعد از ۵ سال ازاین اتفاق او توانست ساعتی بسازد که موفق به دریافت دقیق ترین ساعت از سازمان مربوطه از سوییس شد.در سال ۱۹۲۰ شرکت رولکس به ژنو در سوییس منتقل شد وبه طور رسمی آغاز به فعالیت کرد. درسال ۱۹۲۶ رولکس اولین ساعت ضد آب ضد گرد و غبار را به نام صدف تولید کرد و همزمان با وقتی که یک شناگر توانست با آن به مدت ۱۰ ساعت شنا کند اسم این برند بر سر زبان ها افتاد و هر زمان که اسم رولکس می امد دقت هم همراهش بود. رولکس بعدها ساعت های مختلفی ضد آب و گرد غبار ساخت ودر زمینه غواصی و ساخت ساعت های خاص نیز فعالیت کرد. اما یکی دیگر از دلیل های معروفیت آن ساخت ساعت های خیلی گران قیمت با طلا و الماس می باشد. درسته که این ساعت خیلی گرون هست وخریدش فقط برای پولدار ممکن است اما این برند هم در ایران بسیار محبوب و پر طرفدار است و جزو بهترین برندهای ساعت می باشد.

۵-ساعت رادو (rado )
رادو

رادو نام بند ساعت سویسی می باشد که در سوییس در سال ۱۹۱۷ تاسیس شد. دلیل اصلی معروفیت رادو این است که اولین ساعت ضد خش جهان را تولید کرد.این کارخانه اولین بار توسط دو برادر در خانه پدر به عنوان دفتر کار و کارگاه تولیدی استفاده شد. این کارخانه که بعدها به عنوان برند رادو معروف شد در اوخر جنگ جهانی دوم به شهرت رسید.این برند به طراحی خیلی اهمیت می داد و برای بدست آوردن ساعت های ضد خش در ابتدا از سرامیک استفاده می کرد و بعد با استفاده از تزکیب تیتانیوم و سرامیک ساعت هایی رو عرضه کرد.رادو در طراحی همیشه جزو برترین تولید کننده های ساعت به شمار میرود و اولین ساعت فوق باریک را ساخته است. در حال حاضر رادو بیش از نیم میلون ساعت در سال تولید می کند.

۶- ساعت کاسیو ( casio )
کاسیو

کاسیو نام برند چند ملیتی و کامپیوتری در توکیو می باشد که در سال ۱۹۴۶ توسر ماشیو نودو تاسیس شد.اولین اختراع این شرکت تولید انکشتر نگهداری سیگار بود و دلیل آن هم این بود که در آن سال ها و بعد از جنگ جهانی اول همه چیز گرون بود و سیگار هم گرون شده بود به همین دلیل این وسیله ارزش خاصی پیدا کرد.در همان سال ها با پس انداز کردن در آمد این وسیله در سال ۱۹۵۷ شرکت کامیپوتری خود را تاسیس کردند و اولین ماشین حساب را تولید کردند.و بعدها به ساخت ساعت مچی ، دوربین و ادوات موسیقی هم پرداخت.ساعت مچی این شرکت از تکنولوژی بالایی برخوردار است . مانند اتمسفر سنج ، gps ، ارتفاع سنج و … می باشد.این ساعت در ایران بسیار محبوب می باشدو ساعت های این شرکت با نام جی شاک طرفدارن بی شماری دارد.

۷- ساعت هابلوت ( hublot )
هابلوت

این برند ساعت سازی برای اولین با در سوئیس در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد. این برند توسط فردی ایتالیایی کارلو کروکو تاسیس شد. این برند ساعت سازی اولین بند پلاستیکی برای ساعت را عرضه کرد که حدود سه سال برای ساخت آن تلاش شد.این برند در سال ۲۰۰۵ ساعتی را تولید کرد که جایزه های متعددی مانند (جایزه ساعت سال ) ( جایزه ساعت ژنو ) ( جایزه ساعت ورزشی ) و( جایزه بهترین طارحی ) را برای خود کرد. و این برند توانست در پایان سال ۲۰۰۶ فروش خود را به ۱۰۰ میلیون فرانک برساند.این برند در سال های اخیر نیز پیشرفت چشمگیری داشته است همچینین در ایران جزو پر فروش ترین و بهترین برندهای ساعت می باشد.

۸-ساعت سیتیزن ( citizen )
سیتیزن

این برند ژاپنی که در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان ساعت در جهان می باشد. اولین بار در سال ۱۹۱۸ به عنوان مجموعه تحقیقات ساعت تاسیس شد و اولین ساعت جیبی خود را در سال ۱۹۲۴ ساخت.این برند با ساخت اولین ساعت که نیاز به باطری نداشت و تنها با استفاده از نور خورشید کار می کرد به محبوبیت رسید. این برند با شعار حالا وقت ساختن جهانی بهتر است هر روز پیشرفت می کند و در دنیای ساعت در هر دوره پیشنهاد های نو آورانه ای می دهد.

۹- ساعت ویولت ( violet )
ویولت

این برند ژاپنی که برای اولین بار توسط د طراح ژاپنی در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد با این که از زمان تاسیس این بند زمان زیادی نمی گذرد اما در دنیای به دلیل ظرافت و طراحی زیبا همیشه چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند. این برند زاپنی که در حال حاضر در بسیاری از کشور های جهان فروش دارد در ایران جزو پر فروشترین ساعت ها است و به دلیل دارا بودن طیف وسیعی از ساعت ها تقریبا همه ی سلیقه ها را پشتیبانی میکند.

۱۰- ساعت سواچ (swatch )
swatch

این برند که تولید کننده ، طراح ، فروشنده ، توزیع کننده قطعات ساعت و جواهرات هست در سال ۱۹۸۳ در سوئیس تاسیس شد. این شرکت که از ادغام دو برند ساعت به وجود امد که همان برند یعنی ssih در سال ۱۹۳۰ خود از ادغام دو برند معروف تیسوت و امگا بود.این برند معتبر سوئیسی که خود چند برند معروف را زیر مجموعه خود دارد یکی از موفق ترین ساخت ساعت در جهان می باشد.

یکی از بهترین مراکز خرید ساعت در بازار تهران است که در آن انواع ساعت با قیمتهای مختلف را می توان یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا