راهبرد بازار؛ برداشت پنبه و بادام‌زمینی از اراضی بیله‌سوار آغاز شد

راهبرد بازار؛ برداشت پنبه و بادام‌زمینی از اراضی بیله‌سوار آغاز شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۵

ربعلی جهانی ، مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار مغان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰ هزار تن محصول پنبه از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی افزود: با تلاش و ترویج کارشناسان جهاد کشاورزی و همت کشاورزان منطقه کشت پنبه در مقایسه با سال‌های گذشته ۳۰۰ برابر افزایش یافته و برغم برخی محدودیت‌ها در آبیاری سال زراعی جاری، استقبال از کشت این محصول در شهرستان افزایش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار اظهارکرد: کشت این محصول علاوه بر اشتغال‌زا بودن بهترین تناوب برای تولید محصول گندم می‌باشد و سبب پایداری تولید گندم در زمین‌های زراعی آبی می‌شود.

وی همچنین به برداشت محصول بادام زمینی در منطقه اشاره کرد و افزود: بیش از یک هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته بود و پیش‌بینی می‌شود ۶ هزار تن محصول بادام زمینی برداشت شود.

جهانی اظهارکرد: در مقایسه با سال گذشته کشت این محصول افزایش ۲.۵ برابری داشته است و بادام زمینی بیله‌سوار بعد از فرآوری و بسته‌بندی به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد ، سالانه بیش از ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان تولید می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی از روند تولید محصولات لبنی پیشوا بازدید کرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، کارخانه شمه شیر یکی از ...