راهبرد بازار؛ مجمع تشخیص ایراداتی را بر طرح تقویت امنیت غذایی وارد کرده است

راهبرد بازار؛ مجمع تشخیص ایراداتی را بر طرح تقویت امنیت غذایی وارد کرده است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۲۰:۱۸

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، احد آزادی خواه در گفت‌وگو یی در تشریح نشست امروز – یکشنبه – کمیسیون متبوع خود، گفت: طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان ارسال شده است و ایرادات این شورا را نیز برطرف کرده‌ایم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایرادتی را از طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی مطرح کرده است که شامل مغایرت با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی می‌شود، ایرادات مطرح شده باید در کمیته‌ای با حضور اعضای این هیات بررسی و رفع شوند.

آزادیخواه با تاکید بر اینکه ایرادات هیات عالی نظارت مجمع تشخصص مصلحت نظام از طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی عمدتا محتوایی بوده و رفع آنها دشوار است، عنوان کرد: عمده ایرادات مطرح شده در خصوص تشکیل ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی است که باید با اتخاذ تدابیری آنها را رفع کنیم.

وی، ادامه داد: با تعامل بین مجلس، کمیسیون کشاورزی و هیات عالی نظارت بر مجمع تشخیص مصلحت نظام اشکالات طرح تقویت امنیت غذایی برطرف می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: کلیات طرح آبخیزداری و آبخوانداری نیز با حضور آقای منصور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اکثریت اعضای کمیسیون با این طرح موافق بودند اما به واسطه وجود برخی ایرادات از جمله مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی مقرر شد در کمیته ویژه‌ای این ایرادات رفع و مجددا به کمیسیون ارجاع داده شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

17 − ده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پایان نیم قرن انتظار و روسپیدی پنبه برای سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا در مسیر تولید محصول پنبه ...