راهبرد بازار؛ کمک ۱.۹ تریلیون دلاری سنا برای نجات اقتصاد آمریکا

راهبرد بازار؛ کمک ۱.۹ تریلیون دلاری سنا برای نجات اقتصاد آمریکا

زمان انتشار : 1399/12/18 - 01:05

اقتصاد ایران: سنای آمریکا طرح نجات اقتصاد این کشور را با ۵۰ رای موافق دموکرات ها و ۴۹ رای مخالف جمهوری خواهان تصویب کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  به نقل از بلومبرگ،  طرح بسته کمک کرونایی بایدن روز شنبه بعد از بیش از ۲۵ ساعت مذاکره و اصلاحیه با ۵۰ رای موافق دموکرات ها و ۴۹ رای مخالف جمهوری خواهان تکمیل شد و به تصویب رسید. طرح نجات اقتصاد بحران زده آمریکا به مجلس نمایندگان این کشور باز می‌گردد و احتمالاً در روز سه‌شنبه در مورد آن رای‌گیری خواهد شد. دموکرات ها امیدوارند این قانون تا هفته آینده امضا شود.

 تصویب دومین لایحه بزرگ محرک اقتصادی  آمریکا اولین پیروزی قانونی بایدن خواهد بود و زمینه را برای کار بر روی لایحه اصلاح زیرساختها و تولید در فصل بهار آماده می‌کند.

طبق این طرح،  به زودی چکهای ۱۴۰۰ دلاری برای میلیون‌ها آمریکایی کم درآمد فرستاده خواهد شد. به علاوه دولت‌های ایالتی و محلی بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار کمک دریافت می‌کنند و  منابع مالی مدارس هم افزایش خواهد یافت.  دموکراتها امیدوارند این کمک‌ها باعث بهبود سریعتر اقتصاد آمریکا قبل از ۲۰۲۲ شود.

این طرح ۳۰۰ دلار در هر هفته به عنوان کمک  بیکاری تا ششم دسامبر پرداخت خواهد کرد و مالیات را از ۱۰۲۰۰ دلار مزایای بیمه بیکاری برای خانواده های دارای درآمد کمتر از ۱۵۰ هزار دلار بر می دارد. این قانون ۱۶۰ میلیارد دلار به برنامه‌های واکسیناسیون و آزمایش کرونا اختصاص داده تا جلوی گسترش بیشتر این ویروس گرفته شود. همچنین ۸۰۰ میلیون دلار برای کاهش بی خانمانی جوانان در نظر گرفته شده است.

 اقتصاددان‌ها پیش‌بینی می‌کنند تصویب این طرح کمک کرونائی باعث رشد اقتصاد آمریکا شود و رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری میلادی به ۵.۵ درصد برسد.

 خرده فروشی در آمریکا در ژانویه بیشترین افزایش را طی ۷ ماه گذشته داشت و  رشد بازار کار بهتر از پیش بینی اقتصاددان‌ها بود ولی سطح اشتغال هنوز هم پایین‌تر از سطح قبل از بحران کرونا قرار دارد.

econews.irمنبع

x

این مطالب را نیز ببینید!

پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی از ۱۶ ...