راهبرد بازار؛ توزیع روزانه ۳۰۰ تن مرغ گرم تنظیم بازار در مازندران آغاز شد

راهبرد بازار؛ توزیع روزانه ۳۰۰ تن مرغ گرم تنظیم بازار در مازندران آغاز شد

زمان انتشار : 1399/12/18 - 03:40

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور عصر یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان ویژه توزیع گوشت مرغ تاکید کرد: بازار و فروشگاهها باید گوشت مرغ را با یک نرخ آن هم نرخ مصوب عرضه کند و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعزیرات حکومتی ماموریت دارد تا با هرگونه تخطی از مصوبه مذکور سریع و قاطعانه برخورد نمایند.

وی اعلام کرد که بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان که برای ایام نوروز لازم الاجرا شده است، مقرر گردید تا روزانه ۳۰۰تن مرغ گرم در ۲۲ شهرستان استان با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار کشور توزیع گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران همچنین به جهاد کشاورزی، دامپزشکی و تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی تاکید و ماموریت داد هرگونه حمل مرغ باید با مجوز دامپزشکی انجام پذیرد و دستگاههای مزبور با دامپزشکی همکاری و با مصادیق تخلف قاطعانه و سریع برخورد قانونی کنند.

خیریانپور همچنین به جهاد کشاورزی ، کشتارگاه‌ها و اتحادیه مرغداران استان ابلاغ کرد که باید برای مصرف روزانه استان حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم تولید و برای عرضه و مصرف عمومی وارد بازار گردد.

وی مصرف روزانه مازندران در حال حاضر را حداکثر ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن اعلام کرد و گفت: لذا ما روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ وارد بازار خواهیم کرد و برای افزایش این میزان در صورت نیاز و کشش بازار و تقاضا مشکلی برای تامین نداریم.

معاون استاندار مازندران تاکید کرد که باید بازرسان ازمان صمت و تعزیرات حکومتی و فرمانداران بر روند توزیع و مصرف گوشت مرغ و دیگر محصولات تنظیم بازاری نظارت جدی داشته باشند و با مصادیق تخلف سریع ، جدی ، قاطع و بدون اغماض برخورد کنند.

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم برای مراکز عمده فروشی ۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان و برای خرده فروشی ها حداکثر ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد درب سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام  ۱۴ هزار تومان و برای خرده فروشی ۱۵ هزارتومان است.

مازندران از اواسط بهمن ماه برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز خود آماده شد زیرا پیشتر سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اعلام کرد که مرغداران مازنی برای مصرف شب عید حدود ۱۲ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام دادند.

مازندران با داشتن بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مرغداری، سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می کند که معادل حدود ۱۱ درصد از نیاز کشور است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خسارت ۶۰ درصدی سرمای بهاره به باغات مشگین شهر

اردبیل-ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از خسارت ۶۰ درصدی سرمازدگی ...