راهبرد بازار؛ طرح ۱۵ هکتاری گلخانه صیفی بنیاد مستضعفان در ارزوئیه کرمان افتتاح شد

راهبرد بازار؛ طرح ۱۵ هکتاری گلخانه صیفی بنیاد مستضعفان در ارزوئیه کرمان افتتاح شد

زمان انتشار : 1399/12/18 - 06:57

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا،  مدیرعامل کشاورزی بنیاد مستضعفان سیرجان در حاشیه آیین افتتاح طرح گلخانه ای کشت صیفی گفت: این طرح بزرگ کشاورزی  به وسعت ۱۵ هکتار احداث شد که در حال حاضر  برای ۴۵۵ نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.
مسعود پورخسروانی افزود: حجم سرمایه گذاری این طرح گلخانه ای و کشاورزی ۱۵۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: در این گلخانه سالانه چهار هزار و ۵۰۰ تن گوجه و فلفل دلمه ای تولید و به بازار مصرف عرضه خواهد شد و در طرح توسعه آینده نیز ۲۰ هکتار گلخانه را ایجاد می شود.
مدیرعامل کشاورزی بنیاد مستضعفان سیرجان اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار، صرفه جویی در منابع آبی و کاهش مصرف آب  و جلوگیری از مهاجرت به شهر از اهداف طرح های کشاورزی بنیاد است.

وی تاکید کرد: افزایش راندمان تولید در سطح  و محرومیت زدایی از منطقه مهمترین اولویت کاری است که بخش کشاورزی یکی از مهمترین راههای رسیدن به این اهداف خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور نیز در ارتباط ویدئو کنفرانس  ضمن‌تبریک در آستانه عید مبعث گفت: مدرن ترین گلخانه کشور در این‌منطقه به بهره برداری رسید و طرح مدرن و پیشرفته هیدروپونیک  که تا به حال دانشش در اختیار کشورهای خارجی بود و امروز توسط خودمان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته به روز دنیا ایجاد شده و مصمم هستیم این طرح ها را در مناطق مستعد و این منطقه توسعه بدهیم.
پرویز فتاح افزود: در منطقه ارزوئیه مستعد بودن آب و خاک و هوا ما را ملزم خواهد کرد که این طرح را توسعه بدهیم.

وی تصریح کرد: این‌محصول با کیفیت بالا تولید شده و از هم اکنون پیش خرید می شود که به کشورهای دیگر صادر شود و این خیلی مهم‌ و فرصتی است برای پیشرفت و عمران و آبادی منطقه که ما هم‌ مصمم بر زدودن محرومیت از منطقه هستیم.
شهرستان ارزوییه در فاصله ۲۸۰ کیلومتری جنوب غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سومین جشن گلاب گیری روستای هەمرولە سنندج در سطح ملی برگزار می‌شود

سنندج-ایرنا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: سومین جشن گلاب گیری روستای «هەمرولە» سنندج ...