راهبرد بازار؛ ۱۵ آبان ماه، آخرین مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان

راهبرد بازار؛ ۱۵ آبان ماه، آخرین مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۳

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از سازمان امور مالیاتی کشور  «محمد مسیحی» با اشاره به آیین‌نامه تبصره ۳ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم افزود: آخرین مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان، ۱۵ آبان‌ماه امسال است.

وی خاطرنشان‌کرد: اشخاص مشمول ارسال فهرست معاملات فصلی مکلفند صورت معاملات خود را در مقاطع سه ماهه (فصلی) تهیه و تا یک ماه و نیم پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مالیات به نشانی www.intamedia.ir برای سامانه معاملات فصلی ارسال کنند.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: عدم ارسال صورت معاملات فصلی در مهلت مقرر قانونی موجب جریمه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، بر اساس ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت‌نام در نظام مالیاتی می‌شوند مکلفند برای انجام معاملات خود صورت‌حساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورت‌حساب‌ها، قراردادها و سایر اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − نه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اصلاح احکام و پرداخت کامل معوقات اجرای طرح متناسب‌سازی بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز روابط‌ ...