راهبرد بازار؛ بیش از ۷۵۱ هزار نفر در طرح «نهضت ملی مسکن» ثبت‌نام کردند

راهبرد بازار؛ بیش از ۷۵۱ هزار نفر در طرح «نهضت ملی مسکن» ثبت‌نام کردند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا، نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال در برنامه دولت قرار گرفته است.

بر اساس قانون جهش تولید مسکن، همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها موظف شده‌اند تا اراضی مازاد خود را به اجرای این طرح اختصاص دهند و از زمان ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس دولت در  ماه گذشته دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مکلف هستند تا در مدت ۲ ماه زمین‌های مستعد خود را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند.

سامانه ثمن به نشانی saman.mrud.ir  یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس‌جمهوری و از ۲۸ مهرماه به منظور ثبت‌نام و پایش متقاضیان واقعی مسکن آغاز به‌کار کرد.

متقاضیان این امکان را دارند تا در مدت یک ماه و حداکثر تا ۲۸ آبان با داشتن چهار شرط «تاهل و سرپرست خانوار بودن»، «حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر موردتقاضا»، «فاقد مالکیت خصوصی» و در نهایت «عدم‌استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن»، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن و معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است زیرا این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانون‌گذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند، خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.

بر اساس تازه‌ترین آمار ارائه شده تاکنون ۷۵۱ هزار و ۳۸۵ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار همچنان در حال افزایش است.

بنا بر اعلام معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، پایش هم‌زمان با ثبت‌نام  و در مراحل مختلف انجام می‌شود. پس از پایش اولیه و احراز شرایط، پذیرفته‌شدگان برای مراحل دیگر پایش به اداره‌های کل راه و شهرسازی استان‌ها برای بررسی سابقه پنج سال سکونت معرفی می‌شوند و در نهایت با تایید نهایی، برای دریافت تسهیلات و همچنین باز کردن حساب مسدودی به نام خود نزد بانک تسهیلات‌دهنده معرفی خواهند شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 + یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تکمیل مترو پرند در ایستگاه تامین اعتبار

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، شهر جدید پرند در ۳۵ ...