راهبرد بازار؛ موفقیت دانشگاه‌ها در گرو قرابت هرچه بیشتر با بخش صنعت است

راهبرد بازار؛ موفقیت دانشگاه‌ها در گرو قرابت هرچه بیشتر با بخش صنعت است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۷:۱۷

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، فرهاد یکه یزدان دوست عصر چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسوولان و اساتید این دانشگاه همراه بود در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در طول تصدی ریاست این دانشگاه اظهارکرد: ما در حال حاضر در چهار کشور هلند، فرانسه، روسیه و کره جنوبی دانشجوی فعال در حال تحصیل منجر به صدور مدرک مشترک داریم.

وی افزود: در این کشورها با وجود تنگناهای مالی موجود واحدهای پژوهشی و فعالیت های مشترک وجود دارد و حدود یک میلیون دلار به دانشگاه تاکنون کمک شده است.

رییس سابق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در ادامه با اشاره به اینکه، این دانشگاه از جمله دانشگاهی است که ابتدای هرسال در طرح اقتصاد مقاومتی ارزیابی می شود، افزود:یک حرکت مثبتی در این دانشگاه سالها شروع شده است و دانشگاه خواجه نصیر در این زمینه از رتبه ششم به پایین تر نزول نکرده است.

یکه یزدان دوست با بیان اینکه، در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (isc) همچنین تصریح کرد: دانشگاه صنعتی خواجه نصیر در حال حاضر از جمله پنج دانشگاه برتر کشور است و در همین رتبه بندی همچنین یکی از پنج دانشگاه برتر کشور محسوب می شود و این حاصل زحمات همه کارکنان این دانشگاه است.

وی با بیان اینکه، دانشگاه خواجه نصیر در قسمت های مختلف شاخص هایی برای عرضه در سطح ملی داریم افزود:مجموعه جذب دانشگاه از نظر قلت تعداد پرونده های بررسی نشده  نیز قابل توجه است که در مقایسه با دانشگاه های بزرگ که عددی سه رقمی اما در دانشگاه خواجه نصیر این عدد یک رقمی است و کمترین تنازعات را در فضای ناخوشایند داشته ایم.

رییس سابق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه، بودجه ریزی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی عملیاتی شده است و این یک دستاورد محسوب می شود افزود: طرح راهبردی دانشگاه صنعتی نیز در چشم انداز ۱۴۰۴ تبیین شده و در مرحله عملیاتی است و به طور کامل منطبق با نیازهای جامعه و اهداف دانشگاه و دستیابی به نسل چهارم و همراهی با انقلاب صنعتی است.

وی با اشاره به شروع یک همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با مجموعه بزرگ صنعتی مپنا گفت:این همکاری در زمینه خودروهای سبک اشتراکی است و این نیاز از دل تمایل بخش صنعت و دانشگاه احصاء شده است.

یکه یزدان دوست همچنین راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری را دستاورد دیگر این دانشگاه در سال ۱۳۹۹ دانست و افزود:بعد از شش ماه پیگیری دانشگاه و حدود یکسال مقدمه چینی این صندوق راه اندازی شد.

وی افزود:مجوز صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی خواجه نصیر دریافت شده است و این صندوق درحال حاضر در شرایطی است که می تواند از پژوهش های خطرپذیر حمایت کند و این صندوق پژوهشی همچنین می تواند بازار سرمایه را به دانشگاه نزدیک کند.

وی تشکیل و راه اندازی مجتمع آموزشی، نوآوری و کارآفرینی پیام را از جمله دستاوردهای دیگر مدیریتی خود نام برد و افزود:در این مجموعه صنایع بزرگی فعال هستند و یک مجموعه بزرگی در اختیار این دانشگاه قرار دارد.

رییس سابق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ضمن  اظهارامیدواری از افتتاح این مجتمع در دوره جدید مدیریتی  با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ضمن اینکه امسال ۱۵ دانشجو که امسال جذب شده اند در کنکور و ۵ رشته موجود دانشگاه مرتبط با فعالیت های این مرکز است.

یکه یزدان دوست همچنین هدف اصلی دانشگاه خواجه نصیر از راه اندازی مجتمع آموزشی، نوآوری و کارآفرینی پیام را توجه بیشتر به حوزه نوآوری در کشور و ایجاد مرکزی شبیه فروشگاه های بزرگ علمی فناوری که چینی ها با همکاری انگلیسی ها راه اندازی کرده اند ذکر کرد.

رییس سابق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ضمن تاکید بر توجه هرچه بیشتر به حوزه نوآوری در بخش صنعت گفت:موفقیت دانشگاه و دانشجویان تنها در گرو قرابت هرچه بیشتر با بخش صنعت کشور و پشتیبانی پژوهشی و آموزشی است.

وی افزود: امیدواریم با نزدیک شدن هرچه بیشتر بخش صنعت کشور با دانشگاه این انگی که  دانشگاه ها گاها از سوی صنعتی ها می خورند مبنی بر تحویل دانشجویان بدون تجربه دیگر اتفاق نیافتد و ارتباط هرچه بیشتر بین بخش آموزش عالی و بخش صنعت کشور بسیار زودتر و شفاف تر به منصه ظهور برسد.

رییس سابق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی همچنین اظهارکرد: در طول دوران مدیریت دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به دلیل کمبود مالی و کرونایی قصوراتی نیز داشته ایم و فرض ما این بوده است که از توان همه دانشگاه استفاده کنیم.

در این آئین ضمن قدردانی از خدمات فرهاد یکه یزدان دوست در زمان تصدی ریاست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی حسن کریمی مزرعه شاهی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

8 + 18 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ واکنش بازار به رشد قیمت کارخانه‌ای خودرو / افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت ها در ۲۴ ساعت

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، افزایش قیمت ها در ...