راهبرد بازار؛ فیس بوک به جانبداری ضد فلسطینی متهم شد

راهبرد بازار؛ فیس بوک به جانبداری ضد فلسطینی متهم شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۵:۴۳

فعالان فلسطینی مدعی شدند فیس بوک و پلتفرمهای رسانه اجتماعی دیگر انتقاد از رژیم صهیونیستی را سانسور می کنند و کارزاری را برای متوقف کردن این رویکرد راه انداختند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، فلسطینی ها معترض هستند که پستهای سیاسی توسط فیس بوک و اینستاگرام که متعلق به فیس بوک است، حذف شده یا شانس دیده شدن آنها کمتر می شود.

سازمان حقوق دیجیتالی “حمله” وب سایتی را برای جلب توجه به مواضع خود راه اندازی و اعلام کرد ۷۴۶ مورد نقض حقوق دیجتالی در سال ۲۰۲۱ تاکنون را مستندسازی کرده است.

فیس بوک در واکنش به درخواست اظهارنظر در این باره به کار هیات نظارتی مستقل خود اشاره کرد. این هیات در سپتامبر خواستار نظارت و بازبینی محتوای عربی و عبری به منظور بررسی جانبداری احتمالی شد. این شرکت اعلام کرد توصیه های مربوط به این بازبینی را اجرایی خواهد کرد.

بنی گانتس، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در جنگی که ماه مه بین این رژیم و گروههای مبارز فلسطینی در غزه درگرفت، از مدیران فیس بوک خواسته بود در حذف محتوای عناصر افراطی که به دنبال آسیب زدن به کشورش هستند، فعالتر باشند.

بر اساس گزارش رویترز، اسناد فیس بوک نشان می دهد که کارکنان این شرکت نسبت به کاهش شانس دیده شدن پستهای یک نویسنده و فعال فلسطینی ابراز نگرانی کرده بودند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سامانه انتقال مداری سال آینده تست عملیاتی می‌شود

اقتصاد ایران: وزیر ارتباطات با اشاره به تاکید رییس‌جمهور بر تسریع‌ روند دستیابی به ماهواره ...