راهبرد بازار؛ آزادراه حرم تا حرم یک پروژه ملی است

راهبرد بازار؛ آزادراه حرم تا حرم یک پروژه ملی است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۷:۲۶

اقتصاد ایران: سمنان- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه آزادراه حرم تا حرم یک پروژه ملی است، گفت: با توجه به عقب‌ماندگی‌های جدی موجود باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،رستم قاسمی در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به افتتاح قطعه اول محور فیروزکوه-سمنان اظهار داشت: ۲۷ کیلومتر از این محور که در حوزه استان سمنان قرار دارد باقی مانده است که عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه پیمانکاری که برای تکمیل پروژه محور فیروزکوه – سمنان انتخاب شده است، خوب است؛ بنابراین امیدواریم زودتر از زمان‌بندی که در قرار داد پیش‌بینی شده است، این پروژه به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: با توجه به اهمیت محور فیروزکوه – سمنان این مسیر بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای برای مردم است و با توجه به ترافیکی که روی جاده است، امیدواریم بتوانیم هر چه زوتر این مسیر را تکمیل کنیم.

قاسمی گفت: پروژه‌هایی در استان سمنان وجود دارد که مورد بازدید قرار می‌گیرد و تأکید ما بر سرعت بخشیدن بر مراحل اجرایی و تکمیل و بهره‌برداری این پروژه‌هاست.

وی با اشاره به پروژه حرم تا حرم که از استان سمنان می‌گذرد گفت: این‌یک پروژه استانی نیست؛ بلکه ملی است و این پروژه نیز مورد بازدید قرار خواهد گرفت و در این سفر تصمیم‌گیری و پیش‌بینی لازم در خصوص این پروژه با توجه به عقب‌ماندگی‌های جدی موجود صورت می‌گیرد.

وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی تعدادی از خانه‌های مسکونی با توجه به سهم مشخص استان سمنان و برگزاری جلسات با مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان را از دیگر برنامه‌های سفر خود عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم به تعهداتی که به مردم داده‌ایم، عمل کنیم.

حسین دهقان، مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان نیز اظهار داشت: ۳۷ کیلومتر از طول مسیر محور سمنان به فیروزکوه در حوزه استان سمنان قرار دارد که امشب حدود ۱۰ کیلومتر از آن با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید و هم‌زمان کلنگ زنی ۲۷ کیلومتر باقی مانده نیز انجام شد.

وی عنوان کرد: اعتباری که برای قطعه اول محور فیروزکوه سمنان هزینه شده است ۳۱ میلیارد تومان است و برای قطعه دوم که به طول ۲۷ کیلومتر است بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: قرارداد تکمیل این پروژه سه‌ساله است و امیدواریم هر چه سریع‌تر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ۲۵۵ میلیارد ریال برای بهسازی معابر روستایی مراوه‌تپه اختصاص یافت

هوشنگ محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از مجموع اعتبارات ...