راهبرد بازار؛ تولید آی‌پد قربانی آیفون ۱۳ شد

راهبرد بازار؛ تولید آی‌پد قربانی آیفون ۱۳ شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۷:۴۷

شرکت اپل تولید تبلتهای آی‌پد را کاهش داد تا قطعات بیشتری به آیفون ۱۳ اختصاص دهد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، روزنامه نیک‌کی به نقل از منابع متعدد مدعی شد کمبود جهانی تراشه سخت‌تر از حد انتظار به تولید اپل آسیب زده و این شرکت تولید تبلتهای آی‌پد را کاهش داده است تا قطعات بیشتری را برای تولید آیفون ۱۳ اختصاص دهد.

طبق گزارش این روزنامه، تولید آی‌پد در دو ماه گذشته نسبت به هدف اولیه تولید اپل، نصف شده است و قطعاتی که برای تولید مدلهای قدیمی‌تر آیفون در نظر گرفته شده بودند هم برای تولید آیفون ۱۳ استفاده خواهند شد.

با وجود این که تولید آیفون ۱۳ از تعطیلی کارخانه‌ها در آسیا آسیب دیده و پایین‌تر از تقاضای بالا در نیمه دوم سال بوده اما اپل بهتر از شرکتهای دیگر در برابر کمبود قطعات ظاهر شد که به دلیل قدرت خرید عظیم و توافقهای تامین بلندمدت با فروشندگان تراشه بوده که کمک کرده است سهم بازار رقیبانش درسه ماهه سوم را ببلعد.

بر اساس گزارش رویترز، نیک‌کی به نقل از منابع آگاه مدعی شد در شرایطی که بازارهای غربی در حال خروج از پاندمی هستند، سازنده آیفون تولید آیفون ۱۳ را در اولویت قرار داده است زیرا تقاضای بیشتری برای این تلفن هوشمند نسبت به آی‌پد پیش بینی می کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سکوی تشخیص اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی طراحی شد

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به چالش‌های تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی ...