راهبرد بازار؛ کشاورزان شاهرود به دلیل سرمازدگی ۶ ساله به حمایت جدی دولت نیاز دارند

راهبرد بازار؛ کشاورزان شاهرود به دلیل سرمازدگی ۶ ساله به حمایت جدی دولت نیاز دارند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۲۰:۵۲

به‌ گزارش ایرنا، علی اصغر خانی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور آیت الله رییسی رییس جمهوری در سالن هلال احمر سمنان بیان کرد: مشکل اساسی شاهرود و میامی اشتغال جوانان است و در حالی که میانگین بیکاری کشور ۱۱ درصد است، حدود ۲۸ درصد از جوانان این منطقه بیکار هستند.

وی آب را یکی دیگر از مشکلات منطقه دانست و افزود: در شهرستان شاهرود در هر ثانیه ۱۰۰ لیتر کمبود آب داریم که اگر در این زمینه جدی ورود نکنیم، در تابستان سال آینده با کم آبی و بحران آب روبرو هستیم.

خانی تصریح کرد: شرکت سیمان بیارجمند یکی از طرح‌های مهم شهرستان است که سال‌ها نیمه تمام باقی مانده، در حالی که حدود ۸۰ درصد از سهامداران آن ، مردم محروم میامی، بیارجمند و کالپوش هستند و تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت داشته است که امیدواریم با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت تا ۲ سال آینده تولید در این واحد صنعتی آغاز شود.

وی اضافه کرد: فرودگاه شاهرود در دولت قبل، رسما به عنوان فرودگاه بین الملی اعلام شد و با وجود ظرفیت تخصصی و فنی آماده به خدمت رسانی است اما طی سه سال اخیر هیچ پروازی نداشته است.

نماینده مردم شاهرود و میامی گفت: حدود ۴۰ درصد صنایع تولیدی و صنعتی شهرستان شاهرود تعطیل و یا در حال تعطیل شدن است که امیدواریم با توجه به بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت، در آینده نزدیک مصوبات خوبی را برای خروج این واحدها از رکود شاهد باشیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پایان نیم قرن انتظار و روسپیدی پنبه برای سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا در مسیر تولید محصول پنبه ...