راهبرد بازار؛ ۲ هزار میلیارد برای مدیریت مصرف آب کشاورزی استان سمنان اختصاص یافت

راهبرد بازار؛ ۲ هزار میلیارد برای مدیریت مصرف آب کشاورزی استان سمنان اختصاص یافت

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۲۳:۵۳

سید جواد ساداتی‌نژاد شامگاه پنجشنبه در شورای اداری استان سمنان در سالن اجتماعات هلال احمر این استان اظهار داشت: از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری ۳۰۰ میلیارد ریال برای مقابله با بیابان‌زایی، ۱۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار، ۵۰۰ میلیار ریال برای مرمت و احیای قنات‌ها به استان سمنان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: همچنین ۳۵۰ میلیارد ریال برای آبرسانی و مرمت و احداث ایل‌راه‌های عشایری، ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه باغات در اراضی شیب‌دار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت‌ها و توسعه گلخانه در استان سمنان از محل سفر رییس جمعوری تعیین شده است.

وی با بیان اینکه کشت گلخانه‌ای در استان سمنان در حد انتظار توسعه نیافته است، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها باید سالانه ۱۰۰ هکتار به وسعت کشت گلخانه‌ای استان سمنان افزوده شود.

ساداتی‌نژاد با اشاره به ظرفیت استان سمنان در زمینه کشت گیاهان دارویی تاکید کرد: توسعه این نوع کشت به عنوان کشت کم آب‌بر و پر بازده مورد توجه و در دستور کار قرار بگیرد.

وی یادآور شد: ۴۷ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی استان سمنان مشغول به فعالیت هستند و ۱۸ درصد سهم اشتغال این استان مربوط به کشاورزی است.

وزیر کشاورزی خاطرنشان کرد: سهم ارزش افزوده استان سمنان در بخش کشاورزی ۱۸ درصد است و ۳۵ میلیون دلار ارزش صادرات حصولات کشاورزی استان در سال است.

وی یادآور شد: استان سمنان با جمعیت ۱۴ هزار نفری عشایر و داشتن یک میلیون و ۱۰۰ هزار راس دام سبک عشایری و بالا بودن سواد عشایر استان از میانگین کشوری دلایلی بر ممتاز بودن استان سمنان در بخش عشایری است.

وی افزود: با توجه به حجم دامپروری در مهدیشهر، می‌توان این شهرستان را به عنوان قطب دامپروری استان سمنان معرفی کرد و مقرر شد برای رفع مشکل تامین نهاده دامی عشایر مهدیشهر در شرایط حاضر به آنها نهاده دامی امانی داده شود و پایان فصل پروار هزینه علوفه پرداخت شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری و هیات همراه امروز پنجشنبه از فرودگاه سمنان وارد استان شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کردند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا شوند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.

شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی بودند.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از رییس جمهوری به شهرستان شاهرود سفر کرد و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی  از شب گذشته از چند طرح عمرانی در شهرستان سمنان بازدید کرد و سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز برای بازدید از چند طرح تاریخی و سرمایه گذاری گردشگری به شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر سفر کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 + چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ انواع هل گرمی چند؟ – خبرآنلاین

 قیمت انواع   هل  در بازار به شرح زیر است: نام کالا قیمت(تومان) هل سبز مصطفوی ...