راهبرد بازار؛ وزیر جهاد: مشکلات کشاورزی شهمیزاد با اعزام تیم ارزیاب بررسی می‌شود

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد: مشکلات کشاورزی شهمیزاد با اعزام تیم ارزیاب بررسی می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۰۲:۵۴

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سید جواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های کشاورزی استان سمنان در جریان نهمین سفر استانی دولت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هزار هکتار گردوکاری شهمیرزاد دارای ظرفیت بسیار مهمی است اما تاکنون از این ظرفیت استفاده مناسبی نشده است.

وی با تاکید بر رعایت الگوی کشت در کشاورزی افزود:  در بخش زراعی و باغی باید بهره وری از آب را به مراتب افزایش دهیم و محصولی را بکاریم که ارزش افزوده کشاورزی داشته باشد که مهمترین راه رسیدن به این هدف استفاده از الگوی کشت مناسب است.

کشاورزی قراردادی در پنج استان کشور 

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که کشاورزی قراردادی برای رسیدن به الگوی کشت ضروری است، ادامه داد: تضمین خرید ، کمک به افزایش بهره وری ، تامین بذر استاندارد و بیمه محصول از اجزای این طرح است که نتیجه آن افزایش عملکرد در واحد سطح و بالا رفتن درآمد کشاورزان خواهد بود.

وی با اشاره به این که امسال در پنج استان کشور به ویژه در محصول تولید گندم،  کشت قراردادی آغاز شده، بیان کرد: ایجاد صنایع بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است که در چند ماه گذشته به طور جدی به آن توجه شده است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری و هیات همراه امروز پنجشنبه از فرودگاه سمنان وارد استان شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا شوند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.

شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از رییس جمهوری به شهرستان شاهرود سفر کرده است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی  از شب گذشته از چند طرح عمرانی در شهرستان سمنان بازدید کرده است و چند بازدید دیگر در برنامه دارد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز اکنون از چند طرح تاریخی و سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر بازدید می کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پایان نیم قرن انتظار و روسپیدی پنبه برای سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا در مسیر تولید محصول پنبه ...