راهبرد بازار؛ هشدار سازمان هواشناسی درباره تشدید بارندگی و وقوع سیل

راهبرد بازار؛ هشدار سازمان هواشناسی درباره تشدید بارندگی و وقوع سیل

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۲۰:۳۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه سازمان هواشناسی کشور، اکنون وضعیت آب و هوایی کشور در سطح نارنجی قراردارد به طوری که تشدید فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه با بارش شدید باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در نواحی با اقلیم سرد و ارتفاعات بارش برف شروع و تا پایان روز شنبه ادامه دارد.

این سامانه روز پنجشنبه آب و هوای استان های گیلان، مازندران، گلستان، تهران، قم، قزوین، البرز، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، شمال غرب یزد، شمال فارس، غرب و شمال سمنان را تحت تاثیر قرار داده است.

امروز (جمعه- چهاردهم آبان ماه) استان های گیلان، مازندران، گلستان، نیمه غربی اصفهان، تهران، قم، البرز، قزوین، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، نیمه غربی یزد، ارتفاعات کرمان، شمال و غرب سمنان نیز دارای بارش باران بوده و در ارتفاعات همراه با بارش برف خواهد بود.

از روز شنبه (پانزدهم آبان ماه) نیز استان های قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، نوار غربی یزد، ارتفاعات کرمان، شمال فارس، غرب و شمال سمنان تحت تاثیر آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها توام با کاهش دید، مه آلودگی، تاخیر یا احتمال لغو پروازها، احتمال برخورد صاعقه، کولاک برف در مناطق کوهستانی و سردسیر قرار می گیرند.

براساس هشدار سازمان هواشناسی کشور، هموطنان از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، فعالیت‌های کوهنوردی، سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و در صورت ضرورت در تردد جاده‌ای، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه در هنگام عبور از گردنه‌های برفگیر، بازگشایی آبروهای درون شهری و دهانه پل‌ها، آمادگی راهداری برای بارش برف در گردنه ها و تمهیدات لازم جهت جابجایی عشایر کوچ رو الزامی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ثبت تخلیه و بارگیری۴۲ میلیون تن کالا در بنادر در دولت سیزدهم

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت راه‌وشهرسازی، بر ...