راهبرد بازار؛ بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع گلخانه‌ای ۶۰ هکتاری درجزین سمنان

راهبرد بازار؛ بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع گلخانه‌ای ۶۰ هکتاری درجزین سمنان

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۰۳:۰۲

این طرح در سال ۱۳۸۴ در زمین ۶۰ هکتاری در ۲ فاز ۶۳ واحدی شروع شده که با بهره برداری کامل از آن برای ۱۶۰ نفر نیز به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می شود.

اقدامات انجام شده این طرح تاکنون شامل تسطیح و قطعه بندی به مساحت ۲۴هکتار ، خرید چاه آب ، احداث استخر به حجم ۹۰۰متر مکعب ،انتقال آب از چاه به استخر به طول چهار هزار متر ، خرید و نصب ترانس برق و احداث جاده دسترسی و آسفالت بود.

اولویت های این مجتمع گلخانه ای نیز شامل تکمیل شبکه روشنایی در معابر فرعی ، خرید حق آبه و انتقال برای راه‌اندازی فاز دوم ، تعمیر آب شرب مجتمع ، جدول کشی و آسفالت سایر معابر اصلی و فرعی ، احداث بادشکن ، اعطای تسهیلات کم بهره و در نظر گرفتن سهیمه ماشین آلات بیشتر و تامین منابع مالی برای احداث مرکز فرآوری و بسته بندی است.

رویکرد کشت گلخانه‌ ای با افزایش بهره‌وری در واحد سطح نقشی مهم در مدیریت مصرف آب دارد و توسعه این نوع کشت با جدیت در استان سمنان دنبال می‌شود.

طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان سطح کشت گلخانه‌ای در این استان به ۱۷۸ هکتار رسیده است .

۱۹۸ هزار هکتار از وسعت استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد که از این مقدار ۵۴ هزار هکتار باغ، ۱۱۰ هزار هکتار زراعت و بقیه در مرحله آیش است و حدود ۴۵ هزار بهره بردار نیز در بخش کشاورزی این استان مشغول فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا شوند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.

شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج + 11 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ افزایش ۲.۵ برابری سرمایه‌گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد ...