راهبرد بازار؛ پرواز لار فارس به کویت پس از ۱۸ ماه توقف، برقرار شد

راهبرد بازار؛ پرواز لار فارس به کویت پس از ۱۸ ماه توقف، برقرار شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۵:۴۹

امین الله صولتی شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با اعلام رسمی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ۱۴ آبانماه امسال پرواز  مسیر  “تهران – لار – کویت – لار- تهران”  با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی برقرار شده است .

وی بیان کرد: هم اینک امکان انجام ۹ پرواز شامل چهار پرواز خارجی به مقاصد دبی، کویت، قطر و پنج پرواز  داخلی به مقصد تهران در طول هفته از طریق فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان فراهم است.

مدیر فرودگاه لارستان بیان کرد: همچنین پرواز مسیر (تهران -لار -قطر – لار- تهران ) که به دلیل شرایط کرونایی تعطیل و یا به صورت موقت برقرار بود از تاریخ دهم آبانماه امسال دوباره برقرار شده و یا تعداد پروازها افزایش یافته اند.

صولتی اضافه کرد: این پروازها اعم از داخلی و خارجی از طریق شرکت های هواپیمایی  ایران ایر، ایرباس ۳۱۹ و ایرباس ۳۲۰ انجام خواهد شد.

وی گفت: برخی از پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی لار تاکنون و با توجه به شرایط کرونایی را کشورهای مقصد لغو کرده بودند.

احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود که پس از آن باتوجه به کسب وکار اکثرمردم منطقه درکشورهای حوزه خلیج فارس این فرودگاه به سرعت مسیر توسعه را طی کرد.

فرودگاه بین المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی و۲۰درصد پروازهای داخلی یکی از مهمترین فرودگاه های کشورمحسوب می شود و سایت رادار RCAG،که پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در برمی گیرد زیر نظر این فرودگاه قرار دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر ، در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ترافیک سنگین در برخی ورودی‌های تهران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از مرکز یاد ...