راهبرد بازار؛ ۱۰۸ هکتار از اراضی دولتی قم با کاربری‌های مختلف واگذار شد

راهبرد بازار؛ ۱۰۸ هکتار از اراضی دولتی قم با کاربری‌های مختلف واگذار شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۵:۰۲

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری درباره واگذاری زمین‌های دولتی در این استان، افزود: مطابق با دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی، این اداره کل متولی واگذاری اراضی دولتی متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن است.

وی اضافه کرد: به همین دلیل نسبت به واگذاری اراضی واقع در محدوده عمل این اداره‌کل اعم از محدوده و حریم شهرها بر اساس کاربری‌های مرتبط در چارچوب آیین‌نامه‌های مصوب همراه با رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و طرح‌های آتی توسعه عمران اقدام می‌کند.

وی با بیان این‌که حدود ۱۰۸ هکتار از اراضی دولتی استان قم در سال گذشته با کاربری‌های مختلف واگذار شد، خاطرنشان کرد: واگذاری زمین با کاربری مسکونی بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و واگذاری اراضی با کاربری تجاری از طریق برگزاری مزایده عمومی با کاربری مصوب و قیمت کارشناسی روز انجام می‌پذیرد.

صبوری بیان کرد: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون حدود ۲۹۰ هزار مترمربع اراضی با کاربری مسکونی و بیش از ۷۰۰ مترمربع اراضی تجاری واگذار شده است.

وی گفت: بیش از ۷۸۰ هزار مترمربع از اراضی دولتی قم نیز با کاربری‌های مختلف (به غیر از مسکونی) از ابتدای سال ۹۹ به افراد یا دستگاه‌ها بر اساس ضوابط واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در واگذاری زمین‌ها سه نوع دسته‌بندی قیمت تمام شده، قیمت کارشناسی و قیمت منطقه‌ای وجود دارد، متولی قیمت منطقه‌ای کمیسیون ماده ۶۸ وزارت دارایی است که شهرها را پهنه‌بندی می‌کند، قیمت‌ها هم سالی یک‌بار مشخص می‌شود و این نوع واگذاری حداقل قیمتی است که معمولا در اراضی در شهرها مشخص می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: قیمت تمام شده شامل قیمت منطقه‌ای به اضافه هزینه‌های بالاسری از جمله نقشه‌برداری و آماده‌سازی زمین است؛ همچنین قیمت کارشناسی بر اساس دیدگاه کارشناسان رسمی دادگستری که همان قیمت روز است، تعیین می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ روابط تجاری ایران و سوریه با اتکا به بخش خصوصی شکل می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، ...