راهبرد بازار؛ وزیر تعاون: بی‌انضباطی‌های سیستم بانکی باید برطرف شود

راهبرد بازار؛ وزیر تعاون: بی‌انضباطی‌های سیستم بانکی باید برطرف شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۷

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از مرکز روابط عمومی و  اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت الله عبدالملکی» در نشست شورای عالی کار تاکید کرد: ما به عنوان نماینده کارگران و کارفرمایان در هیات دولت و ستاد اقتصادی روی این مسئله تاکید جدی داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در مجامع مختلف از مسائل رفاهی مردم دفاع می کنیم و در صورت لزوم، سیاست‌گذاری و  اصلاحات مورد نیاز را انجام می دهیم.

عبدالملکی تصریح کرد: سیاست‌ها باید تغییر کند و ما این کار را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اصلاح نظام پولی و بانکی کشور، اقدامات خوبی انجام داده شده است، گفت: با وجود محدودیت منابع بودجه، دولت در دو ماه گذشته، خلق نقدینگی نداشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: وقتی قیمت نهاده ها، افزایش پیدا می‌کند، تولید کننده تحت فشار قرار می‌گیرد و  مجبور است که برای جلوگیری از ضرر،  قیمت کالا را افزایش دهد، در نتیجه،  تورم  شکل می گیرد و مشکلات معیشتی برای توده مردم و کارگران ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی پیش رو است، گفت: در موضوع تنظیم بازار، جلساتی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری و حضور سایر اعضای دولت برگزار می‌شود.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم، دو سیاست اساسی در حوزه کار و تولید را دنبال می‌کند، اظهار داشت: سیاست اول افزایش سودآوری تولید و مقابله با سودآوری فعالیت های غیر تولیدی و غیر مولد است.

 عبدالملکی ادامه داد: سود در بخش مولد اقتصادی کشور باید افزایش و در بخش غیر مولد کاهش پیدا کند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های مالیاتی، متناسب با این وضعیت در حال پیگیری و تنظیم است، اظهار داشت: در این راستا، بار مالیاتی تولید کننده کمتر و بار مالیاتی افراد غیر تولیدکننده بیشتر می شود، در نهایت، سرمایه ها به سمت تولید سرازیر و همه مردم، سرمایه گذاران و تولید کنندگان منتفع خواهند شد.

عبدالملکی افزود: باید تلاش کنیم تولید سودآور باشد، در نتیجه، فرصت‌های جدید شغلی برای کارگران ایجاد می‌شود.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به حقوق کارگران را سیاست دوم دولت سیزدهم خواند ‌و اظهار داشت: حق و حقوق کارگران باید به طور کامل استیفا شود.

وی بیان کرد: فلسفه تشکیل جلسات شورای عالی کار این است که تولید کننده باید سود کند و همچنین حق و حقوق نیروی کار و کارگر نیز باید پرداخت شود.

عبدالملکی تصریح کرد: همانطور که در ادبیات و اقتصاد اسلامی نیز آمده و مطالعات تجربی نیز نشان می‌دهد هر زمان، کارفرما و سرمایه‌گذار به حقوق و رفاه کارگر و نیروی کار خود توجه کرده است، بازدهی افزایش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در جلساتی مانند شورای عالی کار که  سه جانبه است و دولت، کارگران و کارفرمایان نیز در آن حضور دارند، باید  توازن و تعادل  برقرار شود.

عبدالملکی مطالبات جامعه کارگری را سه مطالبه اصلی رفاه، پایداری اشتغال و تقویت تشکل ها دانست و تاکید کرد: هم کارگران و هم کارفرمایان باید مقدورات و شرایط یکدیگر را  لحاظ ‌و به خواسته های یکدیگر توجه کنند.

 وی با بیان اینکه، همواره کارگران، پشتیبان و حامی کارفرمایان هستند، تصریح کرد: نمایندگان کارگران بر این نکته اصرار دارند که نباید به کارفرمایان فشار وارد شود و متقابلاً کارفرمایان و نمایندگان کارفرمایی نیز معتقدند که باید برای رفاه کارگران تلاش کنند تا چرخ تولید، متوقف نشود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 + 16 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ افزایش ۶۳.۵ درصدی شمار معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا، براساس گزارش بانک ...