راهبرد بازار؛ سیب زمینی گران می‎‌شود؟ – خبرآنلاین

راهبرد بازار؛ سیب زمینی گران می‎‌شود؟ – خبرآنلاین

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۰:۳۴

مصطفی دارایی‌نژاد با اشاره به اینکه امسال تولید سیب زمینی به دلیل کاهش سطح زیرکشت و سرمازدگی تا ۵۰ درصد کاهش یافته است افزود: در این شرایط که قیمت سیب زمینی در میدان عمده‌فروشی به ۶ هزار تومان رسیده و تامین نیاز بازار به مشکل خورده، صادرات این محصول از ۲۴ آبان ماه آزاد اعلام شده است.

وی با اشاره به حذف تعرفه صادرات سیب زمینی از ۲۴ آبان ماه گفت: درحال حاضر به ارمنستان و ازبکستان صادرات درحال انجام است و به زودی به عراق هم انجام خواهد شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه چرا سال گذشته که سیب‌زمینی به مقدار قابل توجهی تولید شده بود صادرات انجام نشده است ادامه داد: تولید سیب زمینی سال گذشته بسیار زیاد بود به نحوی که این محصول تا ۴ ماه پیش در بازار عمده فروشی با قیمت ۲ تا ۳ هزارتومان عرضه می‌شد و این رویه کشاورزان را با مشکل مواجه کرده بود.

دارایی نژاد با تاکید بر اینکه این رویه تامین نیاز، بازار داخل را با مشکل مواجه خواهد کرد گفت: درحال حاضر ۵۰ درصد سیب‌زمینی تولید شده به انبارها منتقل و بخشی صادر می‌شود با این رویه تا یک ماه آینده قیمت این محصول تا ۸ هزار تومان در میدان عمده فروشی افزایش خواهدیافت.

۲۲۳۲۲۷

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

20 − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ قیمت مرغ و مشتقات/ شنیسل ۹۰۰ گرمی مرغ ۵۹ هزار تومان

قیمت انواع  مشتقات مرغ در بازار  به شرح زیر است: نام کالا قیمت(تومان) سینه شنیسلی ...