راهبرد بازار؛ سیر صعودی تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰

راهبرد بازار؛ سیر صعودی تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰

زمان انتشار : 1399/12/19 - 01:23

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «جواد وفابخش»  اظهارداشت: در حوزه محصولات استراتژیک در سال‌های گذشته با سرکوب قیمتی محصولات اساسی رو به رو بودیم اما امسال سیر تولید روند صعودی داشته و برای سال آینده افزایش تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه‌ای را خواهیم داشت.

معاون امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی افزود: طبق گزارش های رسیده از استان‌های شرقی، در این استان‌ها شاهد زمستان خشک و گرم هستیم که امیدواریم با تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو این استان‌ها از چالش موجود عبور کنند.

وفابخش گفت: در صورت بارندگی با پراکندگی مناسب در فروردین و اردیبهشت ماه، مزارع غلات از شرایط خوبی برخوردار خواهند شد.

وی درباره یارانه بذر افزود: امسال اعتبارات خوبی برای یارانه بذر تخصیص داده شد و تمام مطالبات یارانه بذر سال ۹۸ به اتمام رسید و حواله بخشی از یارانه سال ۹۹ هم به استان‌ها ارسال شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی درخصوص شبکه مراقبت ایام تعطیل افزود: باید شبکه مراقبت ایام تعطیل به منظور نظارت میدانی تشکیل شود تا مانند هر سال مشکلی در تولید وجود نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا،  وزارت جهاد کشاورزی به منظور تامین نیاز کشور و حمایت از تولیدکنندگان، امسال حمایت از تولید بذر را در دستور کار خود قرار داده است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سومین جشن گلاب گیری روستای هەمرولە سنندج در سطح ملی برگزار می‌شود

سنندج-ایرنا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: سومین جشن گلاب گیری روستای «هەمرولە» سنندج ...