راهبرد بازار؛ زنجیره تامین صنعت خودرو باید کنترل شود / نمی توان فولاد را رها کرد و روی قیمت خودرو چانه زد

راهبرد بازار؛ زنجیره تامین صنعت خودرو باید کنترل شود / نمی توان فولاد را رها کرد و روی قیمت خودرو چانه زد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۶:۱۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، عزت الله اکبری تالارپشتی، در خلال این بازدید، در جریان آخرین فناوری های بومی سازی شده در صنعت خودرو کشور قرار گرفت و قطعه سازان برخی از محدودیت‌ها و موانع در زمینه تولید را به اطلاع این نماینده مجلس رساندند. 
اکبری بعد از حضور چندین ساعته خود در نمایشگاه قطعه، لوازم و مجموعه‌های خودرو درباره برنامه مجلس برای حمایت از قطعه سازان و پرداخت مطالبات این شرکت های تولیدی گفت: دو خودروساز داریم که دولت فقط اختیاردار ۶ درصد از سهام آنهاست ولی حضور بسیار پر رنگی در اداره آن ها دارد. این موضوع، روال فعالیت بخش خصوصی را به هم می ریزد. پیشنهاد ما این است که دولت خودروسازی را به بخش خصوصی واگذار کند و از آن سمت نظارت و بازرسی خود را داشته باشد.
وی ادامه داد: ما تصدی گری و رقابت دولت با بخش خصوصی را قبول نداریم. گاهی شرایطی وجود دارد که دولت تشخیص می دهد خودروساز شود اما در حال حاضر دولت هم حضور دارد و هم ندارد! 
اکبری تالارپشتی درباره حمایت های مجلس از قطعه سازان و تاثیرگذاری این امر بر قیمت خودرو گفت: زنجیره تامین باید کنترل شود؛ نمی توان فولاد را رها کرد و روی قیمت خودرو چانه زد. وقتی زنجیره تامین در کنترل دولت باشد، قیمت خودرو هم ثابت می ماند. ما می‌خواهیم خودرو و خودروسازی تحویل مردم شود. 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعه سازی باید به سمت تولید فناورانه و صادرات مجور حرکت کند، گفت: اگر غیر از این باشد، قطعه سازی دوام نخواهد داشت. اگر قطعه سازها از کلیه شرکت های دانش بیان و ظرفیت صادرات استفاده کنند، در نتیجه شرایط مثبتی حاکم خواهد شد. در حال حاضر کشورمان عضویت گروه اقتصادی شانگهای شده است که در این زمینه دولت باید مذاکره کند و مسیر باز شود تا بخش خصوصی وارد شود. 
گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو از ۱۶ آبان در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرده و ۱۹ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

۲۲۳۲۲۷

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سیزده − 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اقدام سایپایدک یک نوآوری در خدمات پس از فروش است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سایپانیوز، مسعود ...