راهبرد بازار؛ خسارات بخش کشاورزی با امکانات هوشمند ماهواره ای برآورد می‌شود

راهبرد بازار؛ خسارات بخش کشاورزی با امکانات هوشمند ماهواره ای برآورد می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۶:۳۵

 اسماعیل ضیاء روز سه‌شنبه در سفر به اصفهان و در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم سرعت عمل در رسیدگی به پرونده‌ها و همچنین ارزیابی صحیح خسارت‌های کشاورزان گفت: فنّاوری‌های روز ازجمله بهره‌گیری از ۶۰۰ ایستگاه هواشناسی هوشمند، رصد ماهواره‌ای و ۲ هزار و ۵۰۰ ایستگاه هواشناسی مجازی برای سرعت در کار و صحت سنجی خسارت مورداستفاده است.

مدیرکل فناوری اطلاعات صندوق بیمه کشاورزی ادامه داد: هوشمند سازی خدمات صندوق بیمه کشاورزی را در کاهش هزینه‌های جانبی، افزایش صحت ارزیابی‌ها و سرعت پرداخت خسارت یاری می‌رساند.

تصویب قانون  پرداخت به‌موقع غرامت کشاورزان

مدیر واحد حقوقی صندوق بیمه کشاورزی نیز با اشاره به دغدغه‌های کشاورزان در پرداخت به‌موقع خسارت‌ها گفت: با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخت سریع غرامت‌ها به قانون تبدیل‌شده است و این موضوع فرصتی برای دریافت به‌موقع بودجه صندوق بیمه کشاورزی از سازمان برنامه‌وبودجه کشور خواهد شد.

سارو احمدی ادامه داد: برای حمایت از کشاورزان، دامداران و دام‌پروران ۹ درصد مالیات ارزش‌افزوده و از پرداختی‌های حق بیمه‌ها حذف‌شده  است که این قانون نیز در ماه‌های آینده اجرایی خواهد شد.

وی همچنین از تشکیل کمیته داوری برای رسیدگی به اعتراضات بیمه‌گذاران در خصوص میزان خسارت و یا اظهارنظرهای کارشناسان در صندوق بیمه خبر داد و گفت: پیش‌ از این افراد باید اعتراض خود را در دادگاه مطرح می‌کردند که به افزایش پرونده‌های قضایی، پرداخت هزینه و طرف زمان منجر می‌شد.

پرداخت ۳۰ هزار میلیارد ریال غرامت به کشاورزان

همچنین مدیرکل آموزش و ترویج صندوق بیمه کشاورزی اظهار داشت: منظور از بیمه کشاورزی تمام حوزه‌های مذکور و حتی شیلات و زنبورداری  است.

محمد رحمانی بابیان اینکه ۱۶۰ محصول توسط این صندوق بیمه می‌شود، تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزی نقش حمایتی و غیرانتفاعی دارد و منابع مالی توسط بیمه‌گذاران و بودجه‌های دولتی تأمین می‌شود.

وی درآمد این صندوق در سال زراعی گذشته را هشت هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در همان سال ۳۰ هزار میلیارد ریال غرامت پرداخت‌شد که چنین درآمد و هزینه‌ای با نگاه اقتصادی توجیه نداشت ولی جایگاه حمایتی برای دستیابی به امنیت غذایی بیلان‌ منفی را می‌پذیرد.

رحمانی با اشاره به اینکه هرچقدر گرایش به بیمه در بین سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه افزایش یابد،  میزان پرداختی حق بیمه کاهش و میزان پرداخت خسارت‌ها نیز بیشتر خواهد شد، بیان کرد: در تعاریف صنعت بیمه قرار نیست کل خسارت پرداخت و یا خطای کشاورز نیز جبران شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ۴۵ هزار تن شکر آماده توزیع در بازار است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه‌شنبه ایرنا از شرکت بازرگانی ...