راهبرد بازار؛ همه برای ایجاد اکوسیستم خلاق مسئول هستیم

راهبرد بازار؛ همه برای ایجاد اکوسیستم خلاق مسئول هستیم

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۳

اقتصاد ایران: گرگان- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که از ایده های نوآورانه حمایت می کنیم، گفت: همه برای ایجاد اکوسیستم خلاق مسئول هستیم.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  ، سورنا ستاری بعدازظهر سه شنبه در آیین افتتاح ششمین کارخانه نوآوری کشور، اظهار کرد: قبل از هرچیز باید بدانیم مفهوم توسعه چیست و چطور باید پیشرفت کرد؟

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: من در گذشته تصور می کردم توسعه مفهوم سخت افزاری دارد اما با فراهم کردن سخت افزار کار مثل پالایشگاه دیدیم نه تنها مشکلات حل نشد بلکه مشکلات جدیدی اضافه شد.

ستاری گفت: بعدها متوجه شدم کارپوشه ها و نرم افزار هستند که اهمیت دارند و امروز به وضوح دریافتم که فرهنگ برای توسعه بیشترین اهمیت را دارد.

وی تصریح کرد: اگر این فرهنگ در جامعه جا بیفتند که سرمایه در سر جوانان است نه در جیب سرمایه گذار، دیگر تنها به دنبال سرمایه گذاری که پول در جیبش باشد، نمی گردیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: باید به دنبال فضایی باشیم که جوانان بتوانند در مورد ایده های که در سر دارند تحقیق کنند و ایده ها را به شرکت و سپس کارخانه و در نهایت محصول تبدیل کنند.

ستاری با تاکید اینکه با پول پژوهش در بخش دولتی هرگز نمی‌توانیم به محصول برسیم، گفت: تنها تولید محصول است که مشکل مردم را حل می کند.

وی تصریح کرد: اگر می خواهید گرگان شهری هوشمند باشد باید شهرداری به صورت شتاب دهنده کسب و کار عمل کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: حل مشکلاتی مثل محیط زیست و حمل و نقل در گرگان فقط به دستان جوانان خود شهر حل می شود به شرط آنکه شهرداری به صورت شتاب دهنده عمل کرده و شرایط را برای پرورش ایده های خلاق فراهم کند.

وی بافت قدیم گرگان را جواهر نامید و خاطر نشان کرد: بهره برداری از خانه های قدیمی که منجر به اشتغال‌زایی شده است نمونه ای از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه علوم انسانی است.

ستاری اذعان کرد: در بخش تحقیقاتی در دانشگاه های کشور مقاله در خصوص فرهنگ و تمدن و بانکداری اسلامی زیاد نوشته شده اما این بخش خصوصی است که ایده ها را با تولید محصولات مورد پسند جامعه مثل فیلم و عروسک در اختیار مصرف کننده، قرار می دهد.

معاون رییس جمهور با بیان این مطلب که ما در قرن ۲۱ ابزار بسیاری برای انتقال فرهنگ داریم و این مسأله باید در خانه های خلاق اتفاق بیفتد، گفت: هنوز هم در کشور ما تنها از فرش های نفیس ایرانی و صنایع دستی برای انتقال فرهنگ استفاده می شود.

ستاری ادامه داد: همه ما در قبال توسعه فرهنگ و تجاری سازی علوم انسانی مسئول هستیم و باید بخواهیم فرزندان ما در استان بمانند.

وی گفت: کارخانه های نوآوری دانشگاه ها و صندوق های که می‌توانند به جوانان وام بدهند و مسئولانی که مجوز صادر می‌کنند همه باید دست در دست هم دهند پای کار بیایند و زمینه تحقق ایده نو را فراهم کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سکوی تشخیص اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی طراحی شد

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به چالش‌های تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی ...