راهبرد بازار؛ ۴ پروژه دریایی و بندری استان بوشهر بهره‌برداری شد

راهبرد بازار؛ ۴ پروژه دریایی و بندری استان بوشهر بهره‌برداری شد

زمان انتشار : 1399/12/19 - 02:58

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این آیین اظهار داشت: سیستم اطفای حریق ثابت بندر خارگ با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال برای ارتقای سطح ایمنی این بندر اجرا شده و شامل

۲۸ مترمربع سازه آبگیر، موتورخانه به مساحت ۴۵ مترمربع، یک دستگاه الکتروپمپ به ظرفیت ۲۳۰ مترمکعب و  و یک دستگاه دیزل به ظرفیت ۲۳۰ مترمکعب است.

سیاوش ارجمندزاده بیان کرد: تعمیرات اساسی منجر به PM  تاسیسات زیربنایی محوطه بندر بوشهر حدفاصل در ورودی تا انبار شماره ۶ این بندر با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال دیگر پروژه بهره‌برداری شده‌است.

وی اظهار کرد: اهداف این پروژه تکمیل بخشی از عملیات تاسیسات زیربنایی خارج از محدوده ترافیکی شامل شبکه اطفای حریق، آبرسانی، برق رسانی و مخابراتی است.

ارجمند زاده ادامه داد: پروژه برق رسانی به اسکله بندر مروارید خارگ نیز با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال برای ارتقای سطح ایمنی، افزایش امنیت و بهره‌وری این بندر برای راه‌اندازی سیستم اطفای حریق، ارتقا دیماند پاسگاه یگان حفاظت  و دریافت مجوز دیماند برق  انبار اُ.آر.وی آن نیز افتتاح شد.

وی گفت: اتصال سامانه بین‌المللی ناوتکس بندرهای بوشهر، خارگ، گناوه، محمدعامری، کنگان، دیر، بوالخیر، ریگ و لاور ساحلی به شبکه سراسری از طریق فیبر نوری و تجهیز و راه‌اندازی سیستم مخابراتی ترمینال مسافربری بندر بوشهر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال دیگر طرح‌های بهره‌برداری است که در جریان این پروژه ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر حفاری صورت گرفته است.

در حاشیه این آیین شناور “دریاپاک۱” ویژه پاک‌سازی آلودگی‌های نفتی آب اندازی شد و طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی  رونمایی شد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است

تهران- ایرنا- مرکز مدیریت راه‌های کشور ترافیک ظهر روز شنبه دوازدهم فروردین ماه در محورهای ...