راهبرد بازار؛ پروژه‌های توسعه‌ای بنادر در نوار ساحلی جنوب و شمال کشور اجرا می‌شود

راهبرد بازار؛ پروژه‌های توسعه‌ای بنادر در نوار ساحلی جنوب و شمال کشور اجرا می‌شود

زمان انتشار : 1399/12/19 - 07:09

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، محمد راستاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: از مهمترین پروژه‌هایی که براساس برنامه ریزی باید تا قبل از پایان کار دولت دوازدهم مورد بهره‌برداری قرار گیرد طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در فاز سه است که عملیات اجرایی آن به گونه‌ای پیش می‌رود که انتظاراست یک تا دو ماه آینده بخش اول این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از طرح‌های توسعه‌ای در بندر شهید رجایی اجرای پایانه‌ها و یا اسکله‌های نفتی در این بندر شامل سه پست اسکله است که تلاش می‌شود تا ۲ ماه آینده یکی از آنها به بهره‌برداری برسد.

راستاد با اشاره به اینکه بخشی از تجهیزات جدید بندر چابهار در حال ورود به کشور است گفت: از جمله این تجهیزات تامین ۲ فروند کشتی لایروب مکنده مخزن دار با اعتبار ۸۰ میلیون یورو است که به ناوگان لایروبی کشور اضافه می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین عملیات اجرایی پایانه‌های دیگری نیز در سایر بنادر کشور آغاز و با سرعت خوبی در دست اجرا هستند و انتظار می‌رود براساس برنامه پیش بینی شده تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی گفت: مهمترین پروژه بندر بوشهر تاسیسات زیربنایی جزیره نگین به عنوان فاز توسعه‌ای بندر به شمار می‌رود و با توجه به اینکه لایروبی این بندر به تازگی انجام شده انتظار می‌رود با توسعه‌ای که در جزیره نگین اتفاق می‌افتد تحولی جدید و مهم در توسعه و رشد میزان فعالیت بندر بوشهر رخ دهد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

خراسان جنوبی رتبه اول طرح جهش تولید مسکن را کسب کرد

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان با واگذاری زمین به ۲۸ ...