راهبرد بازار؛ نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز در خراسان جنوبی ذخیره‌سازی شد

راهبرد بازار؛ نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز در خراسان جنوبی ذخیره‌سازی شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۴:۰۳

حمید ملانوری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از انبارهای نهاده‌های کشاورزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: امروز در این بازدید، انبارهای ذخیره‌سازی این نهاده‌ها و کودهای شیمیایی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی بیان کرد: توصیه می‌شود کارگزاران و شرکت‌های تعاونی روستایی هماهنگی بیشتری برای ارایه کود به کشاورزان داشته باشند و کشاورزان هم به توصیه‌های کارشناسان توسعه کشاورزی برای میزان و نوع استفاده از کود توجه کنند تا بتوانیم در بخش محصولات کشاورزی و استراتژیک استان شاهد افزایش تولید و کیفیت محصولات باشیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت تولید و کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی استان، سازمان جهاد کشاورزی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تلاش کرده‌اند تا نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان در فصول مختلف تامین شود.

وی اضافه کرد: با توجه به سطح زیر کشت و نیاز کشاورزان استان به کود شیمیایی از طرفی وجود معادن غنی در خراسان جنوبی راه‌اندازی کارخانه تولید کود شیمیایی با حمایت از بخش خصوصی در دستور کار قرار می‌گیرد.

ملانوری گفت: در استان با توجه به نیازی که به مصرف کودهای شیمیایی وجود دارد، با وجود ذخایر معدنی از جمله بنتونیت و پتاس می‌توانیم بخش‌های کشاورزی و معدن را به هم پیوند دهیم.

وی اظهار داشت: مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی بررسی‌های کارشناسی لازم را در این زمینه انجام دهد تا از این فرصت به نحو شایسته برای تولید کود شیمیایی و رفع نیاز کشاورزان استفاده کنیم.

استاندار خراسان جنوبی افزود: علاوه بر تامین نیاز استان با توسعه بازارهای صادراتی از طریق مرز مشترک با کشور افغانستان می‌توان نسبت به صادرات کودهای شیمیایی تولیدی نیز اقدام کرد.

این بازدید استاندار و هیات همراه با هدف بررسی میزان موجودی کود شیمیایی فسفاته، ازته و پتاسه انبارها و در راستای حمایت از کشاورزان انجام شد.

کودهای شیمیایی فسفاته، ازته و پتاسه از جمله کالاهای اساسی است که با ارز دولتی و به منظور تامین نیاز کشاورزان در فصل کاشت ذخیره‌سازی می‌شود.

بنا به اعلام جهاد کشاورزی با ذخیره‌سازی مناسبی که صورت گرفته است، در آغاز کاشت پاییزه در زمینه تامین کود مورد نیاز با محدودیتی مواجه نیستیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی از روند تولید محصولات لبنی پیشوا بازدید کرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، کارخانه شمه شیر یکی از ...