راهبرد بازار؛ وزیر راه و شهرسازی: به‌دنبال روش‌های نوین ساخت مسکن هستیم

راهبرد بازار؛ وزیر راه و شهرسازی: به‌دنبال روش‌های نوین ساخت مسکن هستیم

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۲

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت راه وشهرسازی، «رستم قاسمی» با اشاره به اینکه هنوز با هیچ کشوری برای بهره‌مندی از فناوری‌های نوین صنعتی‌سازی ساختمان به توافق نهایی نرسیده‌ایم، افزود: هم‌زمان با این تصمیم، همه منافع کشور و توانمندی‌های داخلی مدنظر است.

وی در تبیین بخشی از سیاست‌های وزارتخانه در بخش مسکن، گفت: ضرورت دارد صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت در ساخت متحول شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: باید از شیوه‌های نوین در ساخت بهره‌مند شویم، زیرا بخشی از شیوه‌های سنتی زمان‌بر، فاقد کیفیت لازم و سرعت است که ملاک‌ عمل در اجرای تولید مسکن است.

قاسمی ادامه‌داد: با توجه به وضعیت نه چندان مناسبی که به دلیل سنتی‌سازی وجود دارد، باید با دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان از روش‌های نوین ساخت بهره‌مند شویم.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، یکی از ویژگی‌های طرح نهضت ملی مسکن، تسریع در انجام پروژه‌ها، کیفیت و استفاده از فناوری‌های نوین ساخت است که وزیر راه و شهرسازی به عنوان سکاندار و سیاستگذار بخش مسکن بر آن تاکید دارد. نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های کلان دولت سیزدهم است که در آن ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال توسط دولت سیزدهم عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

نهضت ملی مسکن بر اساس قانون جهش تولید مسکن در ۲۵ ماده و ۳۲ تبصره در مجلس یازدهم مصوب شد و اوایل مهرماه سال‌جاری توسط رییس‌جمهوری برای اجرا، ابلاغ شد. با ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و یک ماه بعد از آن، وزارت راه و شهرسازی، سامانه ثبت‌نام را به نشانی saman.mrud.ir به منظور نام‌نویسی متقاضیان واقعی مسکن راه‌اندازی کرد.

از ۲۸ مهرماه و هم‌زمان با راه‌اندازی سامانه، متقاضیان واقعی مسکن این امکان را یافتند تا با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، دست‌کم پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولت از اول انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مقرر است تا همه پروژه‌های نهضت ملی مسکن بیمه کیفیت شوند که این ویژگی موجب می‌شود تا متقاضیان با اطمینان بیشتری در خصوص کیفیت‌ واحدهای نهضت ملی مسکن نسبت به مشارکت در اجرای این طرح ترغیب شوند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

ده − هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ۴۰۰ میلیون دلار و یورو برای راه آهن بوشهر – شیراز تصویب شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، فرزاد رستمی روز یکشنبه در ...