راهبرد بازار؛ سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی دربخش عمومی فعالانه تر ورود کند

راهبرد بازار؛ سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی دربخش عمومی فعالانه تر ورود کند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۳:۵۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از شادا، سید احسان خاندوزی در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان حسابرسی ، با بیان اینکه متأسفانه در سنوات اخیر، شاهد بودیم، بیش از ۵۰ درصد گزارش های حسابرسی نهادهای عمومی و شرکت های دولتی، “مشروط” بوده اند افزود: وقتی شاهد تکرار مکرر این اتفاق هستیم، حتماً باید موضوع مورد مداقه جدی قرار گیرد.

وزیر اقتصاد گفت:  انتشار این گزارش ها، تا کنون منجر به هیچ اصلاح رویه ای در شرکت های مذکور نشده است و این، مسئولیت امثال من را به عنوان رئیس مجمع عمومی برخی از این شرکت ها سنگین تر می کند.

دکتر خاندوزی با تاکید بر اینکه باید فرآیند های مولد ناکارآمدی ها بنحوی اصلاح شوند که مثلاً  تا پنج سال دیگر، شرکت های بخش عمومی، عملکردی فعال تر و منزه تر، به لحاظ حسابرسی داشته باشند تصریح کرد: سازمان حسابرسی با فراز و نشیب هایی در عملکرد خود مواجه بوده اما کماکان یک برند قابل اتکاء و بسیار بیش از این، قابل ارتقاء محسوب می شود که امیدوارم در دولت جدید بتوانیم شاهد استفاده از این ظرفیت ها باشیم.

 وزیر اقتصاد  همچنین تاکید کرد : سازمان حسابرسی باید با بازگشت به جایگاه ویژه پیشین خود، بسیاری از مسیر های انحرافی را که موجب عملکرد های هزینه زا برای بخش های عمومی و دولتی شده است اصلاح کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 + چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اصلاح احکام و پرداخت کامل معوقات اجرای طرح متناسب‌سازی بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز روابط‌ ...