راهبرد بازار؛ گسترش روابط تجاری فصل مشترک وزرای اقتصاد ایران و قرقیزستان

راهبرد بازار؛ گسترش روابط تجاری فصل مشترک وزرای اقتصاد ایران و قرقیزستان

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۶:۵۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با «دانیار آمانگلدی یف» وزیر اقتصاد و تجارت جمهوری قرقیزستان با اشاره به سیاست خارجی دولت سیزدهم مبنی بر اولویت توسعه روابط با کشورهای همسایه، منطقه و همسو؛ بر ضرورت ایجاد تسهیلات لازم برای ارتقاء و بهبود فعالیت تجار و فعالان اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وزیر اقتصاد و تجارت جهوری قرقیزستان نیز با اشاره به ضرورت توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور بر ظرفیت‌های بی نظیر جمهوری اسلامی ایران در حوزه حمل و نقل کالا به ویژه از مسیر بندرعباس به دریای خزر و تمایل کشورهای آسیای میانه برای تقویت کریدور شمال – جنوب تاکید کرد .

آمانگلدی یف همچنین با اشاره به عضویت قرقیزستان و عضویت ناظر ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، ظرفیت این اتحادیه اقتصادی برای توسعه روابط تجاری بین دو کشور را حائز اهمیت دانست .

براساس این گزارش همچنین خاندوزی در دیدار با سفیر تاجیکستان با اشاره به اهتمام ایران نسبت به توسعه روابط با کشورهای همسایه و حوزه تمدنی جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه همکاری های بلندمدت در حوزه های اقتصادی و فنی ایران تاکید کرد .

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر ارتقای همکاری‌های دوجانبه تاجیکستان و ایران گفت: باید مقدمات و پیش نیازهای ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور به سطح ۵۰۰ میلیون یورو فراهم شود.

همچنین در این دیدار مقرر شد در ملاقات‌های بعدی مقامات عالی دو کشور موضوعاتی همچون امضاء یادداشت تفاهم‌های همکاری فنی و اقتصادی که در سفر اخیر ریاست جمهوری کشورمان به تاجیکستان ارائه شد در دستور کار قرار گیرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 + 20 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ روزنامه شرق:آقای رئیس سازمان برنامه و بودجه! همین تفکر لیبرالیستی که به آن حمله می کنید بالاترین رشد اقتصادی جمهوری اسلامی را به همراه آورده

توافقی که در آن بخش‌هایی از دارایی‌های ایران آزاد و امکان فروش بیشتر نفت و ...