راهبرد بازار؛ امکان ثبت‌نام تهرانی‌های متقاضی مسکن در پاکدشت و رباط کریم

راهبرد بازار؛ امکان ثبت‌نام تهرانی‌های متقاضی مسکن در پاکدشت و رباط کریم

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۵۲

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا، براساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افرادی که ساکن برخی کلانشهرها هستند این امکان را دارند که در شهرهای‌جدید ثبت‌نام کنند.

همچنین متقاضیانی که در این مدت ثبت‌نام کرده‌اند، اما شهرهای دیگری را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند ثبت‌نام قبلی خود را در سامانه لغو و انصراف بدهند و مجدد با انتخاب شهر جدید، ثبت‌نام کنند.

معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه‌ای از امکان ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در ۲۸ شهر جدید در ۱۱ استان خبر داد و اضافه کرد: ثبت ‌نام متقاضیان مسکن در ۱۱ کلانشهر در شهرهای جدید انجام می‌شود.

معاونت مسکن و ساختمان همچنین نحوه ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در برخی از کلانشهرها را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعات ارایه شده توسط معاونت مسکن و ساختمان، افرادی که ساکن برخی کلانشهرها هستند، می‌توانند در شهرهای‌جدید ثبت‌نام کنند. همچنین افرادی که در این مدت ثبت‌نام کرده‌اند اما شهرهای دیگری را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند ثبت‌نام قبلی خود را در سامانه لغو و انصراف بدهند و مجدد با انتخاب درست شهر جدید، ثبت‌نام کنند.

اسامی کلانشهرها و شهرهای جدیدی که امکان ثبت‌نام نهضت ملی مسکن برای آنها فراهم شده به این شرح است که در استان آذربایجان شرقی ساکنان تبریز در شهر جدید سهند، در استان اصفهان ساکنان شهرهای شهرستان اصفهان در شهرهای جدید فولادشهر، شهر جدید بهارستان و شهر جدید مجلسی و ساکنان شهرستان های لنجان، نجف آباد، فلاورجان و خمینی شهر در شهر جدید فولادشهر می توانند ثبت نام کنند.

ساکنان تمام شهرهای استان اصفهان در شهر جدید مجلسی نیز امکان ثبت نام دارند.

ساکنان شهرهای استان البرز (به غیر از شهر نظرآباد) در شهر جدید هشتگرد و  ساکنان شهر بوشهر در شهر جدید عالیشهر، ساکنان شهر های عسلویه، نخل تقی و چاه مبارک در شهر جدید نایبند نیز می توانند ثبت نام کنند.

 در استان تهران، ساکنان شهر تهران در شهرهای جدید پرند، ایوانکی، هشتگرد، رباط‌کریم و پاکدشت و ساکنان شهر قیام دشت در پاکدشت امکان ثبت نام دارند.

 ساکنان شهرهای شهرستان های شهریار، بهارستان، ملارد، ری و قدس در شهر جدید پرند امکان ثبت نام دارند.

در استان خراسان رضوی ساکنان شهر مشهد در شهرهای جدید گلبهار و بینالود، ساکنان شهرهای شهرستان چناران در شهر جدید گلبهار و ساکنان شهرهای شهرستان نیشابور در شهر جدید بینالود امکان ثبت نام دارند.

همچنین ساکنان تمام شهرهای استان خوزستان در شهرهای جدید شیرین‌شهر و رامین می توانند ثبت نام کنند.

 در استان سمنان ساکنان شهر سمنان در شهر سمنان و شهر جدید ایوانکی، ساکنان شهرهای شهرستان گرمسار در شهر جدید ایوانکی و در استان سیستان‌وبلوچستان ساکنان شهر زاهدان در شهرهای زاهدان و شهر جدید رامشار و شهر جدید تیس، ساکنان شهر چابهار در شهر چابهار و شهر جدید تیس، ساکنان شهرهای شهر ستان زابل در شهر جدید رامشار می توانند ثبت نام کنند.

در استان فارس ساکنان شهر شیراز در شهر جدید صدرا و در استان مرکزی ساکنان شهرهای شهرستان اراک در شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر، ساکنان شهرهای شهرستان های شازند و خمین در شهر جدید مهاجران و ساکنان شهرهای شهرستان های محلات و دلیجان در شهر جدید امیرکبیر امکان ثبت نام دارند.

در استان هرمزگان نیز ساکنان شهرهای شهرستان بندر عباس در شهر جدید علوی می توانند ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ثبت‌نام نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهر آغاز شد و به مدت یک ماه و تا ۲۸ آبان ماه ادامه دارد.  یادآور می‌شود، سامانه ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن به نشانی saman.mrud.ir  یک ماه بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس‌جمهوری و از ۲۸ مهرماه به منظور ثبت‌نام و پایش متقاضیان مسکن آغاز به کار کرد. متقاضیان این امکان را دارند تا طی یک ماه و حداکثر تا ۲۸ آبان با داشتن شرایط متقاضی، نسبت به ثبت تقاضای خود برای مسکن اقدام کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو + بیست =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ گذرگاه ریلی امیریه در مسیر فیروزکوه- سمنان امشب مسدود است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از عصر سه شنبه ایرنا، روابط عمومی راه آهن ...