راهبرد بازار؛ رئیس سازمان بورس: سیاست دولت پرهیز از قیمت‌گذاری‌های دستوری است

راهبرد بازار؛ رئیس سازمان بورس: سیاست دولت پرهیز از قیمت‌گذاری‌های دستوری است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۲۱:۲۳

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از یکشنبه شب ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «مجید عشقی» با بیان اینکه اعلام حذف قیمت گذاری دستوری سه‌شنبه گذشته (۱۸ آبان) از نظر روانی اثر مثبتی در بازار و در سایر سهام داشت ، افزود: پنج شنبه ۲۰ آبان به واسطه اختلاف نظری که درباره نحوه اجرای سیاست حذف قیمت گذاری دستوری ایجاد شد این اطلاعیه ملغی و روز شنبه به دلیل ملغی شدن این سیاست، بازار سرمایه منفی شد.

عشقی ادامه داد: سیاست دولت در بلند مدت پرهیز از قیمت گذاری دستوری است این سیاست بارها توسط رئیس جمهوری و تیم اقتصادی دولت اعلام شد و در دستور کار دولت قرار گرفت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: امروز بازار شرایط عادی خود را پیدا کرد، اما تاثیر این سیاست اثر یک یا دو روزه بر بازار گذاشت.

وی بیان کرد: سیاست بلندمدت این است که از سیاست گذاری دستوری فاصله بگیریم تا شرکت‌ها بتوانند سودآوری بلندمدتی داشته باشند.

عشقی گفت: خیلی از صنایع مانند فولاد و پتروشیمی شامل قیمت گذاری دستوری نیستند، در برخی از صنایع شاهد قیمت گذاری دستوری هستیم که سیاست کلی دولت این است که قیمت گذاری دستوری برداشته شود.

اصلاح قیمت خودرو

وی همچنین درباره اصلاح قیمت خودرو اعلام کرد: با پیگیری‌های سازمان بورس و وزیر اقتصاد در جلساتی که با حضور وزیر صمت و رئیس جمهوری برگزار شد، مقرر شد اصلاح قیمت خودرو مجدد در ستاد تنظیم بازار بررسی شود که بزودی نتیجه آن اعلام می‌ شود.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ذاتی سازمان بورس نظارت بر ناشران است، افزود: ناشران شرکت‌هایی هستند که در سازمان بورس پذیرفته شده اند، این شرکت‌ها باید اطلاعاتشان در بازار سرمایه به صورت شفاف اعلام شود.

عشقی درباره نمادهای بسته شده خودروها افزود: این نمادها تا زمانی که اطلاعیه شفافی درباره اثرات این تصمیم‌ ها بر روی سودآوری شرکت‌ ها اعلام نکنند، بسته می‌ مانند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: در پی انتشار اطلاعیه اصلاح قیمت خودرو، نماد شرکت‌های اصلی که این اطلاعیه را دادند، در روز چهارشنبه (۱۹ آبان) قبل از معاملات، بسته شد تا شرکت‌ها شفاف سازی کنند و اطلاعات تکمیلی را ارایه دهند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

17 + 6 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ‎”هامونی” استعفا داد/ انتخاب سرپرست شرکت فرابورس ایران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از شنبه شب ایرنا از روابط عمومی فرابورس ...