راهبرد بازار؛ کاهش نرخ دلار و یورو در بازار متشکل ارزی

راهبرد بازار؛ کاهش نرخ دلار و یورو در بازار متشکل ارزی

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۲۲:۱۲

«مهدی گوهررستمی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: در معاملات امروز، دلار با نرخ ۲۷ هزار و ۴۹۳ تومان معامله می شد و در ساعت های پایانی داد وستدها، نرخ دلار ۲۶ هزار و ۸۸۱ تومان شد.

وی افزود: بررسی ارقام معاملاتی روزانه نشان می‌دهد نرخ میانگین وزنی به ازای هر دلار ۲۷ هزار و ۳۳۹ تومان بود که در مقایسه با روز گذشته ۱.۲۷ درصد کاهش یافته است.

این تحلیلگر اقتصادی در خصوص میزان معاملات یورو در بازار روز یکشنبه گفت: امروز نماد معاملاتی یورو کار خود را با نرخ ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان شروع کرد که در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۵۹۵ تومان رسید.

وی ادامه داد: نرخ میانگین وزنی اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، ۳۱ هزار و ۵۵۸ تومان بوده است.

این مقام مسئول اظهارداشت: در جلسه معاملاتی امروز اسکناس دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۶ هزار و ۸۸۱ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

گوهررستمی اضافه کرد: همچنین هر یورو در پایین‌ترین و بالاترین نرخ به ترتیب با قیمت‌های ۳۱ هزار و ۴۹۰ تومان و ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان داد و ستد شد.

وی گفت: حجم معامله اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز کاری یکشنبه معادل ۱۱ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۸۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد یورو ۹۱۵ هزار و ۶۰۰ یورو بود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، در روزهای گذشته شاهد انتشار خبر آزادسازی ۳.۵ میلیارد دلار از منابع ارزی کشور بودیم. با آزادسازی این منابع و ورود آن به چرخه تجاری پیش‌بینی می‌شود منابع ارزی کشور تقویت شود و نرخ ارز به دلیل افزایش عرضه کاهش یابد.  

بانک مرکزی نیز در گزارشی اعلام کرده که در یک ماه و نیم اخیر، در مجموع حدود ۲۸۲ میلیون و ۴۹۳ هزار دلار ارز اسکناس در بازار متشکل ارزی معامله شده است. میانگین قیمتی ارز معامله شده در این سامانه نیز برای هر دلار، ۲۶ هزار و ۸۱۰ تومان بوده است.

بنابر این آمار حجم اسکناس عرضه شده و معامله شده در بازار متشکل ارزی طی یک ماه اخیر، روند افزایشی داشته است، به نحوی که از ۲۵ میلیون و ۲۱۰ هزار دلار در هفته دوم مهر به حدود ۵۶ میلیون و ۶۶۷ هزار دلار در هفته سوم آبان رسیده است. این موضوع، نشان دهنده بهبود روند تامین و عرضه ارز اسکناس مورد نیاز متقاضیان از طریق بازار متشکل ارزی است.

در همین حال و همزمان با روند افزایشی عرضه و معامله ارز اسکناس در بازار متشکل ارزی، قیمت ارز در این بازار نیز روندی باثبات و در برخی دوره ها روند کاهشی بوده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تداوم تثبیت قیمت دلار در صرافی‌های بانکی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، قیمت فروش یورو ...