راهبرد بازار؛ سازمان تعزیرات، احتکار کالاهای اساسی را با جدیت پیگیر کند

راهبرد بازار؛ سازمان تعزیرات، احتکار کالاهای اساسی را با جدیت پیگیر کند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۷:۴۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رییس جمهوری، جلسه ستاد تنظیم بازار روز چهارشنبه به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری تشکیل و بر ضرورت نظارت جامع بر قیمت کالاهای اساسی تاکید شد.

معاون اول رییس جمهوری در این جلسه بر ضرورت برنامه‌ریزی و انجام اقدامات اساسی و بنیادین برای حل ریشه‌ای مشکلات بازار تاکید کرد و گفت: نباید هر روز بازار دچار تلاطم و نابسامانی باشد و حل این مشکلات نیازمند آسیب شناسی، برنامه‌ریزی منسجم و نظارت دقیق است تا مردم هر روز با مشکل کمبود و یا گرانی برخی کالاها مواجه نشوند.

مخبر با اشاره به اقدامات انجام شده برای توزیع فراوان کالاها با قیمت مصوب ادامه داد: نظارت مستمر بر نحوه توزیع کالاهایی که تعیین قیمت شده ضروری است و بازرسین وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات و نیروهای مردمی سازماندهی شده باید با جدیت در این زمینه عمل کنند.

وی استفاده از سامانه‌های اینترنتی برای عرضه مرغ، تخم‌مرغ و دیگر کالاها را با قیمت مصوب، اقدامی مثبت ارزیابی و بر ضرورت توسعه این خدمات و عرضه کالاهای اساسی از این طریق تاکید کرد.

در این جلسه که وزیران کشور، جهاد کشاورزی، صمت، ارتباطات، دادگستری، اقتصاد، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت و جمعی از مسوولان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند، بر ضرورت نظارت جامع بر قیمت همه کالاها و اقلام مورد نیاز مردم با محوریت ۲۱ قلم کالای اعلامی تاکید و مقرر شد وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات طرحی برای اقدامات ضروری در جهت بازدارندگی بیشتر جرائم ارائه دهند.

همچنین در این جلسه با توجه به تجربیات موفق پیشین، مقرر شد تا از ظرفیت توزیع کنندگان عمده برای توزیع کالاهای اساسی بیشتر استفاده شود. سازمان تعزیرات نیز مکلف شد تا موضوع احتکار این گونه کالاها را با جدیت دنبال کند.

وزیر صمت نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار خودرو ارائه داد و مقرر شد در جلسات آتی طرحی براساس رعایت حقوق توامان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب در ۳ هزار فروشگاه شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا، «محسن مردی» در ...