راهبرد بازار؛ اجرای پروژه‌های بزرگراهی در زنجان شتاب می گیرد

راهبرد بازار؛ اجرای پروژه‌های بزرگراهی در زنجان شتاب می گیرد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۳:۳۴

گزارش ایرنا، رستم قاسمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: در بخش حمل و نقل اعتباری که در این سفر برای راه آهن، فرودگاه و جاده پیش بینی شده یکهزار و ‭۵۰۰‬ میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: ‭‭۸۰۰‬‬ میلیارد تومان آن برای ۲ خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بازدیدی که انجام شد، اگرچه افتتاح نمادین در بعضی از بخش ها انجام شده اما واقعیت این است که قابلیت تردد در بخشی که اجرا شده وجود ندارد.
قاسمی اظهارداشت: بر اساس برآوردی که شده این ‭‭۸۰۰‬‬ میلیارد تومان می تواند خط دوم راه آهن زنجان به قزوین را پایان و به بهره برداری برساند.
وی ادامه داد: ضروری است اجرای این خط با سرعت انجام شود.
 وزیر راه و شهرسازی به فرودگاه زنجان اشاره کرد و گفت: باید باند دوم این فرودگاه توسعه یابد و با توجه به مشکلات فنی که دارد، مقرر شد ادامه باند مطالعه و وزارت راه و شهرسازی منابع را تامین کند.
قاسمی وی با بیان اینکه ‭۲۵۰‬ میلیارد تومان برای باند دوم بزرگراه سلطانیه – قیدار – کبودرآهنگ گذشته شده است، تاکید کرد: ‭۱۲۵‬ میلیارد تومان برای جاده منجیل به طارم، ۳۰ میلیارد تومان برای راه اصلی کلور – درام و سایر بخش ها گذاشته شده است.
وی ادامه داد: استان زنجان به دلیل ژئوپلتیک و در شاهراهی که قرار گرفته سه استان کردستان، همدان و آذربایجان غربی جزو نیازهایی است که از طریق بزرگراه این استانها  به زنجان متصل شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: گرچه اقداماتی در ارتباط با بزرگراه های بین این سه استان از طرف استان های مربوطه و زنجان در حال انجام است، بازدیدهایی انجام شد، بخشی از مسیر آماده بود و زیر بار ترافیک رفت. 
قاسمی خاطرنشان کرد: با این اعتبارات جاری که داریم سال های بسیار زیادی طول خواهد کشید که این سه استان از طریق بزرگراهی به هم متصل شود.
وی افزود: بحث های زیادی در خصوص بکارگیری بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و از روش های دیگری تامین منابع کنیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت:  در صورت تامین منابع از روش های دیگر که پیشنهاداتی نیز وجود دارد، حداکثر بین ۲ تا سه سال استان های آذربایجان غربی ، کردستان و همدان از طریق بزرگراه به زنجان وصل می شوند.
قاسمی خاطرنشان کرد: به دلیل تولیداتی که این استان ها دارند می تواند جنبه اقتصادی مهمی را برای استان  زنجان و سه استان دیگر داشته باشد.
وی به مسکن اشاره کرد و ادامه داد: امروز  عملیات اجرایی ۲۶ هزار واحد مسکونی در استان زنجان آغاز شد که بعضیا اجرای تعدادی از آنها شروع شده بود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی آن در حد کلنگ زنی بر روی زمین نبود چرا که خوشبختانه همه این مجتمع ها با پیمانکار  مشخص طراحی و زمین تسطیح شده بود.
وی ادامه داد : امروز می توانم بگویم از سقف ۲ میلیونی بخش اولی که در حوزه تولید مسکن باید شروع شود، این مهم در استان زنجان آغاز شده و در سال آینده شاهد افتتاح بسیاری از این پروژه ها خواهیم بود.
وزیر راه و شهرسازی ضمن قدردانی از استاندار و دست اندرکارانی که این زمین ها را فراهم کردند، گفت: استان زنجان به عنوان استان اولین استانی است که سقف ۲ میلیون واحد مسکونی فاز اول را شروع کرده است.
قاسمی با بیان اینکه برای بخش های فاز دوم در خصوص تهیه زمین بحث های مفصلی انجام دادیم، افزود: مشکل خاصی نداریم چرا که مقرر شد زمین های همجوار با شهرها به شهرهایی که در آن کمبود زمین برای نهضت ملی مسکن داریم، الحاق شود و بخشی از این فاز را به بافت های فرسوده ببریم.
وی اضافه کرد: در خصوص اینکه چه تعداد واحد مسکونی باید در فاز دوم در بافت های فرسوده احداث شود، ماموریت بررسی داده شد و خوشبختانه فرصت داریم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در استان زنجان به لحاظ مسکن دغدغه ای نداریم چرا که سهم فاز اول ۲ میلیون واحد مسکونی امروز در این شهر شروع شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

شش + 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خسارت ۱۸۶۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ۹ استان

اقتصاد ایران: معاون سازمان راهداری با اشاره به انسداد آزادراه خرم‌آباد-پل زال به دلیل سیل ...